Člověk obojživelník

Člověk obojživelník Originální název: Čelovek-amfibija

Lidové nakladatelství - 1986

Lidové nakladatelství (1986) 208
Mladá fronta (1967)

Vědeckofantastický román, jehož děj je položen na argentinské pobřeží. Hlavní postavou románu je „Ichtyandr“, člověk-ryba, člověk, jemuž geniální operace umožňuje žít pod vodou i na souši. Tento člověk, který děsí rybáře i odvážné lovce perel, sse tane se předmětem spekulace podnikavého obchodníka. Příběh, známý přes čtyřicet let, byl i zfilmován. (Založil/a: matrosh)

veck.nuh
  18. 10. 2014, 10:31
Nádherná knížka, kterou jsem četl až po shlédnutí stejnojmenného sovětské filmu. Ač to byl film sovětský (a těch co u nás promítali se to rovnalo většinou film mizerný) tak se mi tenkrát líbil. Stejně jako kniha.
zdeny99
  5. 2. 2015, 20:05
Mnohem lepší než film, který jsem viděl den po přečtení knížky. Ve filmu je toho spousta jinak, protože tohle vše by se do něj nenacpalo, ikdyž kniha není nijak dlouhá. Běljajev jakoby se inspiroval světy, co spatřil Hyeronymus Bosh (zahrada znetvořených zvířat, ze které vzejde samotný Ichtyandr). Kniha není také až tak romantická jako film, naopak je akčnější.
[49. přečtení, 23. hodnocení, 3. komentář, 76%]
Charnika
  15. 2. 2013, 14:54
Ichtyandra jsem jako dite milovala a trpela s nim.... Film jsem nikdy nevidela, ale ani nechci... Mam svou predstavu a film by mi ji znicil..