Jůlinka z jedlé zahrádky

Jůlinka z jedlé zahrádky

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-905017-4-4

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-905017-4-4 48 Nakl. Verzone

Jůlinka má uprostřed okrasné zahrady úrodnou džungli plnou spokojených brouků, zvířátek a rostlinek legračních názvů. Je to místo plné života, kam sekačka na trávu rozhodně nesmí. Její zvířecí kamarádi jí za odměnu přinesou semínka a Jůlinka zjistí, že zahrada může nabídnout hojnost i jí a tatínkovi s maminkou.

Tato knížka bude inspirovat dospělé i děti k ohleduplnému zahradničení. Děti se naučí nejen rozeznávat bežné druhy rostlin, ale poodhalí také léčivé kouzlo tradičních bylin i přehlížených plevelů, které rostou snad na každé zahradě. V Jůlinčině zápisníku pak najdou několik nenáročných užitečných receptů na lektvary, které si mohou samy připravit. (Založil/a: Bred)

Ariko
  3. 3. 2015, 19:35
Hezká kniha s myšlenkou. Ilustrace pro mě už není tak kouzelná a milá, ale didaktický záměr oceňuji velmi. Jen na můj vkus moc kraťoučké.
teite
  22. 4. 2014, 22:06
Knížka je moc krásná, a přestože má úplně jednoduchoučký příběh s ponaučením, pro malé dítě je to doslova strhující dobrodružství. Můj syn ji miluje, čteme ji pořád dokola a probudila v něm zájem o květiny, takže se teď pořád ptá, jak se která jmenuje. Nejvíc se mu pochopitelně líbí bršlice kozí noha :-)
engai
  10. 11. 2015, 11:30
Čekala jsem od ní trochu víc, ale i tak moc povedená. Mile mě překvapil mini herbář uprostřed s vtipně doilustrovanými názvy rostlin :)