Stvořitelé boha

Poprvé vydáno celosvětově: 1972

AFSF - 1993
ISBN: 80-85390-18-3

AFSF (1993) 80-85390-18-3 188

„Bůh se vždy zrodí z chaosu,“ řekl opat. „Z chaosu, který nedokážeme kontrolovat. My umíme boha jen stvořit.“ Pak zdvihl ruce do silového pole mezi dvěma stěnami. Tok síly se tím narušil a zvířil. V tom okamžiku vystoupil ze stěny Psei za opatovými zády šriggar, vyhynulý chargonský ještěr. Klerikové se zajíkli hrůzou. Opat svěsil pomalým křečovitým pohybem ruce podél těla. Pak se obrátil. Ano, opravdu to byl šriggar. Mohutné zvíře se krčilo mezi podlahou a stropem sálu. Mělo krátké silné nohy, zakončené ostrými drápy, a úzkou hlavu se zahnutým zobákem, ze kterého vystřeloval do všech stran rozeklaný jazyk. Oči slídily po místnosti, naplněné bahnitým zápachem ještěrova dechu. Nikdo se neodvážil ani pohnout. Jen šílenec by vmísil do sálu svoji rušivou sílu dřív, než se mihotavé proudy Psei opět uklidní. (Založil/a: matrosh)