Čtyři knihy

Čtyři knihy

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-905017-2-0

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-905017-2-0 308

Román o sisyfovském údělu, o kampaních, hladu a o ceně za přežití se odehrává v době Velkého skoku – Mao Ce-tungovy zničující hospodářské kampaně a následného hladomoru, který si vyžádal životy desítek milionů lidí. Příběh o přerodu člověka zasadil autor do pradávné kolébky čínské civilizace – ke břehům Žluté řeky, které jsou protkány vyschlými říčními koryty a slanými nánosy spraše, do mikrokosmu gulagu zabydleného téměř výhradně intelektuální elitou národa, jemuž velí Dítě. Tuto knihu psal Jen Lien-kche s vědomím, že je zrádcem literatury, nehodným synem realismu a že kniha skončí v šuplíku.
Nakladatelství: Verzone (Založil/a: mitulka)

Jen Lien-kche Jen Lien-kche
*1958

Svědek příběhů
  12. 11. 2015, 12:48
Jsou knihy, které zanechají velmi silný dojem, ale které přečtete jen jednou. Pro mne to bylo tísnivé čtení o tom, jak lze systematicky degradovat a zneužít lidského ducha a jeho touhu po svobodě. Člověk pak dělá věci, které by si za normálních okolností snad ani nedokázal vymyslet. Příběh je důležitou výpovědí o pokřivenosti a nesmyslnosti režimů.
Štangla
  12. 9. 2015, 22:03
První setkání s čínskou literaturou, navíc od zakázaného autora, slibovalo netradiční zážitek... a toho se mi dostalo měrou vrchovatou. Kniha je napsaná velice zvláštním jazykem, pro který nenacházím přirovnání. Už proto ji lze jen doporučit.