Watsonovi

Poprvé vydáno celosvětově: 1923

Daranus - 2013
ISBN: 978-80-87423-46-2

Daranus (2013) 978-80-87423-46-2 159 Rukopis dokomčila L. Oultonová

Nedokončený román Jane Austenové, který začala autorka psát v roce 1804, se pokoušelo, podle dochovaných poznámek, dokončit v průběhu let mnoho autorů. K těm zdrařilejším patří právě práce L. Oultonové.

Půvabný román o krásné, inteligentní a hrdé Emmě Watsonové, dívce na vdávání, která se po letech strávených u tety vrací do rodného domu i města, a rozvíří tak poklidné vody společenského života. Stává se středem zájmu mužů a jitří závist žen. Emma projevuje notnou dávku odvahy a vůle, když se rozhodne nedbat konvencí ohledně volby životního partnera a je odhodlána nezpronevěřit se svému srdci. (Založil/a: Kele De)

iiiv
  2. 9. 2016, 11:51
Kdyby toto dílo Jane Austenová dokončila mohl to být další skvělý román. Příběh je určitě zajímavý, ale jak už je napsáno v komentáři přede mnou není propracovaný. Zkrátka pouze takový náčrt děje, který by autorka (kdyby na díle pokračovala) propracovala do podoby na kterou jsme od ní zvyklí.
Nicméně přečtení nelituji a určitě se k ní v budoucnu vrátím.
helulela
  25. 4. 2014, 0:12
Z románu mám pocit jako by jen převyprávěl děj. Není tak propracovaný jako jiné knihy od Jane Austenové, prostě jen klouže po povrchu. Jinak je to hezký, slibný příběh, možná by z něj bylo víc, kdyby ho spisovatelka dokončila. Doporučuji k přečtení fanouškům.