Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kniha Thothova

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kniha Thothova

Nejnovější vydání:
Horus - 1994
ISBN: 80-900228-8-X
Počet stránek: 312
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Horus (1994) 80-900228-8-X 312

Dnes již klasická kniha na tomto poli, hojně využívaná studenty hermetického řádu Zlatý úsvit stejně jako těmi, kdo chtějí porozumět Crowleyho tarotu. Obsahuje nejen úplnou studii egyptského tarotu, ale je považována i za klíč ke všem tradičním západním mystériím a poskytuje řadu instruktivních návodů k výkladu tarotových karet.
Crowley do svého tarotu zabudoval nadto i poselství Knihy Zákona o Novém aeonu, čímž se stal "obrázkovou encyklopedií k Liber Legis", a zapojil do něho dále středověkou geomancii, čínský evokační systém I-ťing, o kterém na jiném místě vypovídá, že je "ještě dokonalejší než tarot sám", a také hlubokou znalost magických nauk, etymologického pozadí řady klíčových slov, mytologii, poslední poznatky přírodních věd.
Nepostradatelná příručka pro ty, kdo se chtějí touto metodou vydat na cestu znovuzrození. Divinační mechanismus tarotu uvolňuje z nevědomí jeho skryté obsahy a poskytuje jim jednoznačnou interpretaci. Každý tak může sám projít tajnou cestou 22 velkých arkán a "mít všech 5 (oheň-voda-vzduch-země-Duch) pohromadě", jak v kartomantickém doslovu píše San.
Nakladatelství: Horus (Založil/a: Eli.)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace