Umění shovívavosti, dobrého srdce a vnitřního míru

Umění shovívavosti, dobrého srdce a vnitřního míru

Podtitul: Tradiční buddhistická cvičení

Originální název: The art of forgiveness, lovingkindness and peace

Eminent - 2005
ISBN: 80-7281-266-1

Eminent (2005) 80-7281-266-1 221

Tato kniha vznikla v létě roku 2001, krátce předtím, než tragické válečné akty terorismu rozvířily další vlnu násilí, v níž se zmítá celý svět. Meditace, které v ní uvádím, představují tradiční buddhistická cvičení. Přinášejí příběhy, které se mezi lidmi v nejrůznějších formách odedávna předávají a jsou součástí lidského dědictví, protože v sobě uchovávají živou moudrost minulých generací. Vyprávějí se dětem, povídají se u ohně, jsou popisovány v posvátných textech, sdělují nám je uznávaní učitelé. Téměř nikdy nejsou úplně nové a pokaždé se v nich jedná o příběhy lidského srdce. Podle svých nejlepších sil a schopností jsem se snažil, aby odkazy vyjadřovaly to, co se mi podařilo nalézt jako současné prameny. Ve skutečnosti jsou branami poznání a vědění, které všichni společně sdílíme. Nechť tyto odvěké pravdy a obecně platné metody, které vám nabízím, poslouží všem trpícím tvorům. Kéž všechny bytosti naleznou cestu k vnitřnímu míru. Jack Kornfield

zdroj: www.kosmas.cz (Založil/a: missbee)

Jack Kornfield Jack Kornfield
*1945