Svůdné zlo

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

CooBoo - 2013
ISBN: 978-80-7447-415-6

CooBoo (2013) 978-80-7447-415-6 416

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti...
Teprve když se na rockovém koncertě v klubu seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. O existenci rasy nefilů – potomků lidí a padlých andělů, do níž Anna i Kaidan patří. Bytostí s nadpřirozenými schopnostmi, které mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně Zla? (Založil/a: Lopatka)

Wendy Higgins Wendy Higgins

Lucianna
  16. 8. 2014, 13:47
Woohoo.. Jak knihu popsat jen pár slovy? podle mě to nejde!:-) Stráášně se mi líbila, a pro Kaidana, bych udělala cokoliv! Sice byl místy trochu arogantní a nafoukaný. Ale na druhou stranu, hlavní hrdince skoro ve všem pomohl. Konec mě sice maličko...Fakt maličko naštval.
Nnelly
  28. 7. 2014, 23:51
Přišlo mi to maličko nevyrovnaný a chvílema dost ujetý, jakoby toho autorka chtěla říct strašně moc najednou. Krom toho i chování hlavních postav je takový... zvláštní. Od hlavní mařeny, přes jejího otce, matku, po vynucenej trojúhelník, až ke Keidanovi, který je bezesporu tím hlavním tahákem na čtenářky, ale popravdě moc nechápu proč. Tucotová YA, s maličko lépe promyšleným příběhem s nefily.
včelka
  22. 2. 2015, 14:10
Od téhle knihy jsem moc nečekala, protože mojí sestřenici se nelíbila a dost jí zkritizovala. :D Ale mě se moc líbila! :)
Fantasy kniha s andělským tématem... To už tu několikrát bylo, avšak tady to zase tak andělé nebyli. Takže vlastě velké plus za originalitu. A potom je tu sexuální nádech, který se vznáší nad celým příběhem... Další celkem neobvyklá věc, nevyskytující se ve fantasy pro Young Adult.
Nicméně, moc se mi to líbilo a jsem zvědavá na další díl. :)
Celupka
  3. 2. 2014, 23:26
na to že jsem o andělech přečetla už poměrně dost knížek, tak tahle mě po dlouhé době zase celkem nadchla :) a Kaidan tomuto příběhu na přitažlivosti jen přidává ;)
Katniss Lavender
  22. 1. 2014, 21:08
Pro mě bezkonkurenčně nejlepší andělská kniha, jakou jsem dosud četla! Je čtivá a originální, nemá nudné pasáže. Je určena spíše náctiletým čtenářům, proto mě mile překvapilo, že tak pozitivně oslovila i mě, přesto že mám náctiny už hodně dlouho za sebou... :-) Mohu jen vřele doporučit...
LenkaZ
  31. 12. 2015, 20:12
Na to, že jsem už pěkných pár let za cílovkou, tak to nebylo špatné. Sice Annin neustálý pláč kvůli všemu byl trochu rozčilující, ale jinak se mi knížka docela líbila. Teď si dám pauzu a pak určitě sáhnu po dalším díle.
diaaa
  10. 6. 2015, 12:41
Parádní kniha, moje první o andělech a překvapilo mě, že andělé a démoni mi tam vůbec nevadí. Bohužel musim strhnout hvězdičku za konec! Kdybych neměla hned k dispozici další díly asi bych byla hoooodně naštvaná :D
elouš_02
  8. 7. 2016, 13:24
Tak tohle bylo něco. Takhle jsem si už dlouho nepočetla. Moc dobrý. Příběh je poutavý. Kniha se pěkně četla. Hned se vrhnu na další díly!
Nikol.Linhart
  26. 9. 2015, 20:50
Nejdříve jsem se této knihy bála. Oddalovala jsem její čtení, ale nakonec sem byla spokojená a celá série se mi velice líbila. Chvilkami mi tedy některé scény lezli na nervy, ale jinak to ušlo.
viktorie327
  15. 5. 2015, 15:56
Knížka byla úžasná,romantická,napínavá...nedá se to popsat slovy...ani nebyla tak tlustá,takže mi nezabrala mnoho času...byla jsem na ní doslova "závislá"....určitě doporučuji..stojí za přečtení...:)