Krvavé evangelium

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-435-4

BB art (2013) 978-80-7461-435-4 424

Zemětřesení u izraelské Masady zabije stovky lidí a odhalí hrobku v srdci hory. Trio vyšetřovatelů – vojenský forenzní expert seržant Jordan Stone, kněz z Vatikánu otec Rhun Korza a brilantní archeoložka doktorka Erin Grangerová – přilétají prozkoumat děsivý objev, podzemní chrám ukrývající ukřižované tělo mumifikované dívky. Po brutálním útoku na naleziště však musí trojlístek uprchnout a vypukne závod o to, kdo dřív najde předmět kdysi ukrytý v sarkofágu hrobky: knihu prý napsanou vlastnoručně Ježíšem Kristem, která má obsahovat tajemství jeho božství. Nepřítel, který je pronásleduje, ovšem není jako ostatní, jde o moc prastarého zla, které ovládá vůdce s neúměrnými ambicemi a nevypočitatelnou lstivostí. V rozpadající se hrobce, ve vznešených chrámech i v podzemním úkrytu nacistů musí Erin se svými dvěma společníky vynaložit všechny síly k tomu, aby Krvavé evangelium nepadlo do nepravých rukou. S podporou utajeného katolického řádu sangvinistů se trojice snaží uspět v boji, který trvá už tisíce let, od doby, kdy Kristus přinesl svou zázračnou oběť i pro ty, kdo by jinak byli na věky zavrženi. (Založil/a: al-ma)

aceCZ
  25. 12. 2013, 10:50
Je to Rollins....a není to Rollins. Skvělá kniha ve stylu Rollinse, ale je zde trochu znát vliv dalšího autora (autorky). Lehce..? mysteriózní... trošku Twilight ;) ... jedna akce střídá druhou a celkově si myslím, že příběh je zpracovaný hodně dobře. Moc se těším na další díl, neboť tentokrát má kniha otevřený konec (nemám to rád... :). Být lepší v Angličtině, tak už jí asi budu "louskat". Kdo má rád Rollinse, toho určitě kniha nezklame, ale jak jsem naznačil, je to trošku "pohádka". Ale dobrá. Za mě 90%
felisr
  24. 6. 2014, 13:08
Rollinsův styl stále dobrý, kniha akční i napínavá, i když tentokrát ještě více přehnaná co se možné reality týče. Ale probouzí ve mě silné obavy ohledně autorovy počínající náboženské paranoie, tak doufám, že mu ty hodiny náboženství náhle nelezou příliš na mozek.
NikDisk
  1. 1. 2016, 22:00
Moje první přečtená kniha od Rollinse a musím říct WAU. Kniha mě velice překvapila, vůbec se mi do ní nechtělo, říkala jsem si, proboha, co jsem si to koupila, ale nakonec jsem jí nemohla vůbec odložit. Palec rozhodně nahoru ;)