Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Všechny párty zejtřka

85%
4 16
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Všechny párty zejtřka
 Všechny obaly
Všechny párty zejtřka
 Všechny obaly
Originální název: All Tomorrow's Parties
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Laser-books - 2011
ISBN: 978-80-7193-322-9
Počet stránek: 344
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 22x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2011) 978-80-7193-322-9 344
Návrat (2003) 80-7174-525-1 375

Colin Laney, který je na strukturu toku informací citlivý jako nikdo jiný na Zemi, v současné době přebývá v lepenkové krabici v Tokiu. Tělem mu zmítá horečné blouznění, ale v duchu se žene volný jako vždy, a ví že se cosi chystá. Ne však v Tokiu; on sám u toho nebude. Něco se chystá v San Francisku a on tam někoho potřebuje poslat.
Rydellovi v cestě do San Franciska nic nebrání. Jeho současný zaměstnavatel (Lucky Dragon, pobočka na Sunset Boulevard, jedna z několika set frančíz řízených ze Singapuru) mu dal vlastně právě velmi důrazně najevo, že muže jít, kam chce, tím, že mu dal výpověď. To se Rydellovi stává často. Přesto ale je na něj spoleh.
Chevette se mu do náruče nehrne, ačkoliv ze všech jejích bývalých kluku by ji něco táhlo snad jenom za ním. Právě utíká před svým posledním klukem, který si rád bouchne. Tak jako tak ale utíká do San Franciska, do svého starého domova na mostě, kde bydlí lidé, kteří nemají kam jít. Vyzná se natolik, aby tam přežila.
Harwood je v San Francisku celou dobu. Na základě svých informací ví, stejně jako Laney, že se blíží změna. Hodlá v tom novém světě zařídit všechno tak, aby se potom na potravinovém řetězci nacházel stejně vysoko jako předtím. A je kvůli tomu odhodlán i sem tam někoho zabít.
V sanfranciské mlze se to snadno utají, pokud o toto utajení člověku jde, a realita jako by zde byla značně nestálá. V této mlze se s grácií pohybuje jakýsi nenápadný muž, v jehož stopách zůstávají mrtví lidé, takže na jeho přítomnost Laneyho upozorní příval prázdných míst. Chlapec jménem Silencio nemluví, ale žene se sítěmi kyberinformací za jediným předmětem, který si podmanil jeho představivost. A Rei Toei, japonská idoru, dál zkoumá všechno lidské. Sama člověkem tak úplné není, ale pracuje na tom. A kdo může v mlhách San Franciska, v této vzácné chvilce dějin, říci, co je a co není možné. (Založil/a: matrosh)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

HELLBOY-DB
60% 60% 60% 60% 60%
  22. 11. 2014, 20:32
Na ozkoušení jak mi bude sedět cyberpunk, jsem si náhodně vybral tuto knihu, úvodní větší množství příběhových linií trochu brzdí rozlet děje, ale jakmile se začnou propojovat a příběh se přesouvá k mostu je poznat zlepšení. Čím mě ale kniha nakonec nepřesvědčila tak, abych se pustil v nejbližší době do dalších, je zvláštní ponuré prostředí, tohoto počítačovou technologií ovlivněného světa. ===60%
matrosh
60% 60% 60% 60% 60%
  8. 8. 2011, 5:43
nemůžu si pomoct, ale tato kniha mě prostě nedokázala vtáhnout. Na můj vkus se tady toho dělo až trochu moc najednou a přitom vlastně téměř nic. Ovšem pokud tuto knížku budete číst, doporučuji si nejdřív přečíst Idoru, na kterou všechny párty... navazuje. pak nedopadnete jako já a nebudete se ztrácet. :) možná.