S kým mě bavil svět

S kým mě bavil svět Originální název: S kým mě bavil svět
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2306-2

Ikar (2013) 978-80-249-2306-2 432

První autobiografie scenáristky a režisérky Marie Poledňákové, absolventky Akademie múzických umění a autorky 12 divácky úspěšných televizních i celovečerních filmů, z nichž S tebou mě baví svět získal ocenění Nejlepší veselohra století. Otevřeně a s důkladností a literární zručností sobě vlastní nás autorka provází svým životem od dětství až do současnosti. Je to příběh plný napětí, zvratů, překonávání překážek, vášní, bolesti i štěstí, příběh, po jehož přečtení smekneme. (Založil/a: al-ma)

rt12
  7. 2. 2015, 14:44
Poutavá zpověď inteligentní ženy. Její životní peripetie viděné střízlivou, lidskou a pravdivou optikou bez příkras a zbytečné sentimentality. Vše začalo jednou kapitolkou před uvařením oběda, která mě zaujala natolik, že se vaření posunulo na pozdní odpolední hodinu, jelikož jsem se nemohla od čtení odtrhnout.
roccia
  25. 5. 2016, 19:22
Knihu mi doporučila babička a musím říct, že opět nezklamala a doporučila mi čtivou, poutavou a zajímavou knihu. Popsán nejen autorčin život, ale velmi výstižně i doba, ve které vyrůstala a žila. Velmi mě bavily pasáže o natáčení Stoličky a dalších jejích filmů.
zlatuzka
  19. 4. 2016, 21:00
Miluji její filmy, takže kniha se mi líbila moc, je tam jak její život, tak i popsání natáčení jejich filmů. Má a měla velmi pestrý život. Doporučuji