Zapomnění

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-420-0

BB art (2013) 978-80-7461-420-0 476

JEDINÁ ŠANCE NA ZÁCHRANU LIDSTVA
Strážci brány – Matt, Pedro, Scott, Jamie a Scarlett – uprchnou z Hongkongu, ale jsou roztroušeni po nepřátelském, nebezpečném světě. Aby se sešli a mohli naplánovat další postup, musejí překonat nejrůznější překážky. Král Starých zatím shromažďuje vojska v Zapomnění: opuštěné krajině, kde poslední příslušníky lidské rasy čeká rozhodující bitva… Přestože se Zapomnění zabývá celosvětovou katastrofou, která se zdá nejen možná, ale dokonce i pravděpodobná, rozhodně nejde o depresivní knihu. Její poselství zní: „Děti to zvládnou!“
MRAZIVÝ ZÁVĚR FANTASY SÉRIE OD ANTHONYHO HOROWITZE
Země byla téměř zničena silami temnoty. Ti, kteří přežili, už skoro nejsou lidmi a bloudí po světě zmítaném hladomorem, terorismem a válkou. Poslední naděje závisí na pětici výjimečných teenagerů: Strážcích brány. Pětice se musí znovu sejít a naposledy se postavit Chaosu, králi Starých… Avšak Chaos je všude. Láká je do Antarktidy, kde shromažďuje vojska a chystá se v ledové pustině Zapomnění na rozhodující bitvu. A jeden z Pětice se stane zrádcem. Jenže ostatní vědí, že bez něj nemohou vyhrát.
CHAOS VOLÁ. ZAPOMNĚNÍ ČEKÁ. (Založil/a: al-ma)

Ciba
  20. 6. 2014, 9:50
Celá tahle série mě i přes zacílení na mladší ročníky velmi bavila. Také páté pokračování má své hezké momenty, svižné tempo a nechybí mu ani slušná špetka napětí. Přes všechna tato pozitiva je to však rozhodně nejslabší díl o pětici hrdinů. Nově naroubovaná vypravěčka mě nezaujala a jak to celé asi dopadne, tušíte už v polovině knížky. Je to škoda, protože kniha měla potenciál na strhující finále. Takhle bohužel trošku vyšumí do ztracena. Souhrnně tak pětka příliš neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.
kat
  21. 1. 2015, 20:06
Podle mě skvělý závěr série, závěr jsem přečetla jedním dechem a byla tam i nějaká slzička. Jediné, co bych vytkla, je postava Holly a její vyprávění, určitě bych si radši přečetla povídání v podání Jamieho nebo později Richarda. Ze závěru jsem pak trošku na vážkách, jestli se mi to tak líbí nebo ne. Asi bych ho trošku upravila. Jako celek ale super.