Originální název: Daphne du Maurier's Classics of the Macabre

Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-2324-5

Mladá fronta (2010) 978-80-204-2324-5 254
Práce (1991)

Šestice hororových povídek, ve kterých o strach a děsivé okamžiky v nich rozhodně není nouze. Titulní povídka Ptáci sloužila jako předloha ke slavnému stejnojmennému filmu A. Hitchcocka.

Povídky:
- Teď se nedívej
- Jabloň
- Modré čočky
- Ptáci
- Alibi
- Nechoďte po půlnoci (Založil/a: matrosh)

Rames
  15. 6. 2016, 17:30
Celek hodnotím 80%, ale nejvíc se mi líbila povídka Alibi a Ptáci, je v tom asi ta pravděpodobnost ano vraždící maniak hledající osamělou ženu, to se může stát. Ptáci kteří touží po vyhlazení lidstva i to je možné. V každém případě i ostatní povídky patří mezi ty lepší.
frikulinka81
  9. 9. 2013, 13:02
- Teď se nedívej - překvapivý závěr; člověk by neměl věřit tomu, co vidí
- Jabloň - stromy nám mnohdy připomínají naše blízké a někdy se i mstí
- Modré čočky - všichni jsme zvířata, jen to nechceme vidět...
- Ptáci - nikdy nevíte, kdy ptákům rupne v bedně...; otevřený konec
- Alibi - utajované vražedné choutky vyjdou najevo, i když už jimi člověk netrpí, je to hold osud; nikdy nevíte, komu vlezete do bytu
- Nechoďte po půlnoci - tajemná potápějící se postava, zátoka skrývající tajemství
Kenty
  13. 7. 2016, 19:25
Dám 80% a důvod hned ozřejmím. První povídku jsem protrpěla a čekala jsem až skončí, však ostatní byly bez vady na kráse. Nejvíce se mi líbily "modré čočky" a půl povídky jsem čekala jestli se ta paní zabije nebo ne. Pro mne skončila vcelku uspokojivě.
Ptáci. Film jsem neviděla a tak nemohu srovnávat, ale povídka mě potěšila a uvědomila si, že ptáci vlastně nemusí být tak hloupí jak si myslíme. Zarazil mě, ale velmi otevřený konec. Mám pocit, že by to chtělo pokračování, i když potom by to asi nebylo tak krásně záhadné.
Shrnu to, všechny povídky byly skvělé, teda až na tu první :-)
Ilunka
  8. 11. 2015, 12:42
Špatné to nebylo, i když by několik povídek sneslo víc děsivých okamžiků. Ale musím říct, že se to četlo dobře a díky dokonalým popisům máte pocit, že celou dobu stojíte vedle hlavní postavy (nebo alespoň já to tak cítila).
wendel
  28. 2. 2016, 13:46
Tuhle knížku jsem si přečetl hlavně kvůli povídce Ptáci. Nebylo to špatné, ale pod dojmem filmu, mi chybělo budované stoupající napětí, pro které na nějakých třiceti stránkách není prostor. Nakonec se mi nejvíce líbila povídka Alibi. Celkově mi však neseděla zakončení všech povídek. Hlavně v povídce Jabloň. Proto 3/5.