Pole

Pole

Odeon - 2013
ISBN: 978-80-207-1509-8

Odeon (2013) 978-80-207-1509-8 368

Román začíná velice nevinně, jako zábavné a vtipné čtení typu "Bylo nás pět z Dublinu 80. let..." Hlavní hrdina, dosud zmítaný pubertou a zamilovaný do starší spolužačky, se však stává sexuálním otrokem katolického kněze. Noční můra o zlu, násilí, traumatech, úskalí bigotního náboženství. Skandální debut irského autora. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Kevin Maher Kevin Maher
*1972

Morsie
  29. 10. 2013, 14:41
Netušila jsem, jaká ta kniha bude. Sice má plno úžasného ocenění, ale to ještě neznamená, že se mi bude líbit. No ale mně se zatraceně líbila. Nebo líbila- Slovo líbila je v tomto případě dosti nevýstižné, ta kniha mě nadchla a zaujala - to je myslím přesnější. Rozhodně je to ale dílo hodné zamyšlení. Výborné dílo hodné zamyšlení...
TomToman
  6. 4. 2015, 15:49
Knihou jsem se proplétal, místy se četla pěkně, jindy hůře. Ani ne tak kvůli stylu psaní jako obsahu. Myslím, že se k ní už nikdy nevrátím, ale i tak jsem rád, že jsem si ji přečetl. Zejména jako vhled do života Irů v 80-tých letech minulého století. Jako vhled do různých problémů, které zmítaly tehdejší společností.
Konec románu mi připomněl pohádku a říkám si, zda to nebylo jen zbožné přání vypravěče...
teite
  1. 5. 2014, 20:22
Zpočátku se mi kniha hodně líbila, ale druhá polovina už byla trochu uspěchaná, nepromyšlená, mnohé linie ukončené trochu kvapem. Za první polovinu bych dala o hvězdu víc, za druhou zase méně.
adevr
  25. 12. 2013, 8:57
Knížka, ke které se jednou rád vrátím... Líbila se mi velmi, a jen lituji že ji asi brzy někdo zfilmuje, a asi to , jak už to tak bývá, zkazí. Pocity které jsem měl při čtení příběhu se přenést na plátno nedají.
karel777
  23. 2. 2015, 22:12
moderní irská pohádka o tom jak toužíme chránit všechny, které milujeme, o tom že ďábel na sebe bere lidskou podobu a bůh je láska, která nám pomůže překonat i to nejhorší... v příběhu se ke všemu neuvěřitelně snoubí naivita dětského pohledu s děsivou realitou sexuálního zneužívání, což z knihy dělá i velmi zajímavý čtenářský zážitek nejen po příběhové, ale i po formální stránce...
bousovka
  12. 3. 2014, 11:00
Knížku jsem brala do ruky natěšená a doufala, že mě překvapí. Bohužel musím konstatovat, že se mi dobře nečetla. Pro mě byla hodně nevyrovnaná. Místy strhující a velmi čtivá, místy jsem se ztrácela. Rozhodně se autor zabývá zajímavým tématem, které ale z mého pohledu nevyužil na plno.
MiroslavKrajnik
  28. 6. 2016, 9:35
Nemohl jsem se do ní zakousnout a začal jsem ji 3x vždy s odstupem cca týdne (přečteno cca 50 stran a pak znovu a znovu). Pak už jsem ji ale nepustil až do přečtení. Moc líbila. Každý člověk má v sobě jistě dříve či později bolestivou zkušenost, kterou si nese a nezapomene i přes jinak radostný život. Hloupé je, když se k té bolestivé dostane ještě nevyzrálý. Jinak ho taková zkušenost zasáhne v 14ti letech a jinak ve 30ti.