Lord Edgware umírá / Smrt Lorda Edgwarea

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4133-3

Knižní klub (2013) 978-80-242-4133-3 232
Zeras (1993) 80-901313-5-2

Čtvrtý baron Edgware byl tajnůstkář, měl svérázný vkus a prapodivné choutky. Za svého života sbíral morbidní umělecké kousky, a když jednoho rána objevila služebná jeho zavražděné tělo v pracovně, na mrtvého shlížely z polic spisy markýze de Sade, Casanovovy paměti a knihy o mučení. „Jestli se se mnou nerozvede, budu ho muset odkráglovat,“ prohlásila nedlouho předtím lehkomyslně jeho krásná mladá manželka, a tak není divu, že se ocitla na čelném místě seznamu podezřelých. Jenže u jedné smrti nakonec nezůstane a Hercule Poirot musí dokázat, že není skřipec jako skřipec, mrtví někdy hovoří a zločin může být umělecké dílo. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  13. 2. 2012, 14:59
Tahle detektivka se mi celkem líbila, byla svižná a čtivá. Závěr byl malounko delší, než bych si přál, o kapitolu míň a mohlo být 5 hvězdiček.
Venceslao90
  21. 3. 2015, 15:50
Také se přidávám k pochvalným komentářům. Velmi slušná detektivka, zajímavý epilog, opět skvělý Poirot. Bohužel jsem před čtením knížky viděl filmovou adaptaci, takže jsem nebyl ke konci tak překvapený.
Kristýna de Brno
  25. 11. 2016, 1:59
Má milovaná Agatha toho napsala tolik (!), snad i proto nedávám této knize lepší hodnocení - napsala i lepší. Tato kniha není špatná, je dokonale napínavá, vlastně asi až příliš (dokonce ani sám Poirot do poslední chvle neví, jak to vlastně je, což je nezvyklé). Při čtení Agathy mám často pocit, že se pohybuje na tenké hranici mezi genialitou a přílišnou vykonstruovaností (pravidelní čtenáři určitě vědí, co mám na mysli), a tady ta hranice byla překročena jen lehce. Takže vlastně docela spokojenost, byly lepší, ale byly i horší.
maratach
  12. 12. 2011, 3:20
Slavný detektiv Hercule Poirot a jeho přítel kapitán Hastings se střetávají s neobyčejně vychytralým vrahem, který zabíjí rychle, nemilosrdně a bez sebemenších výčitek svědomí. Svou vychytralostí položí na lopatky nejen inspektora Jappa ze Scotland Yardu, ale i samotného Hercule Poirota. Ten sice záhadu nakonec vyřeší, ale sám tento případ považuje za jeden ze svých řídkých neúspěchů.
abekara
  7. 11. 2011, 11:25
Skvělá kniha, zábavná od začátku do konce, opět překvapující rozuzlení. Moc doporučuji všem fanouškům Agathy.