Jitra v Dženínu

Jitra v Dženínu

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4197-5

Knižní klub (2013) 978-80-242-4197-5 379

Palestina roku 1941. V malé vesničce vede otec svoji rodinu a pomocníky do olivových hájů na sklizeň. Stejně jako to dělaly generace předků před ním. Palestina roku 1948. Rodina Abulheje je násilně vystěhována ze svého domu, kde žily generace jejích předků, a je nucena žít v utečeneckém táboře v Dženínu. Z pohledu dívky Amal, která je pravnučkou místního stařešiny, prožíváme osudy jejích bratrů. Jeden z nich je v útlém mládí unesen a v dospělosti musí vstoupit do izraelské armády, druhý pak vše obětuje Palestině a stane se tak jeho nepřítelem.
Jitra v Džanínu jsou poutavou ságou šesti dekád palestinsko-izraelských napjatých vztahů a nabízí netradiční pohled na jeden z nejsložitějších politických konfliktů dneška. Kniha byla vydána již ve 25 jazycích. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Susan Abulhawa Susan Abulhawa

Ducii
  4. 7. 2016, 10:56
Tohle by měla být povinná literatura. Nesmírně silný příběh, který je sice na první pohled smyšlený, ale pravdou je, že takových osudů by se mezi Palestinci našlo stovky, tisíce. Je to smutné a svět stále zůstává netečný :-( Když se genocida děje dost daleko, tak ji ignorujeme. Je to ohromná tragédie a co hůř, Západ Izrael ještě podporuje.
moonchild
  10. 11. 2013, 16:42
Rodina Abúlhedžájových žije v malebné palestinské vesničce a živobytí jim po generace zajišťují jejich olivové háje.Po vzniku státu Izrael v roce 1948 však náhle ztrácí svou půdu i domov a jsou vystěhováni do utečeneckého tábora...
kodlice
  24. 10. 2016, 23:06
Vlastne vubec nevim, co napsat, protoze tohle se musi precist! Velmi silny pribeh, ktery nenecha nikoho chladneho..
Ivana Sobotková
  25. 9. 2016, 9:53
Krásná knížka,krutý osud,aneb další ukázka jiné civilizace a jak to u nich s osudy lidí a jejich historií je,když takové knížky občas čtu,tak si říkám,že sice někdy si stěžujeme,jak to u nás je a tak,ale co je to proti osudu lidí,kteří třeba ani neví,jestli se dožijí zítřku....