Lymeská borelióza

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Grada - 2013
ISBN: 978-80-247-4355-4

Grada (2013) 978-80-247-4355-4 168

Kolektiv našich předních oborníků aktualizoval, rozšířil a plně přepracoval již 4. vydání této mimořádně úspěšné a čtenáři požadované knihy. První vydání vyšlo již v roce 1996, tedy v době, kdy byl v naší zemi zaznamenán dosud největší počet hlášených případů lymeské boreliózy. Od té doby došlo k značenému pokroku nejen v diagnostice, ale současně jsou propracované a ověřené algoritmy antibiotické léčby. Největším kladem je však všeobecná informovanost laické veřejnosti o této u nás nejrozšířenější antropozoonóze. Téma je tedy nadále aktuální a současná publikace může nyní více postihnout (než vydání předchozí) celou spletitost problematiky. Publikace vychází z dlouholetých zkušeností specialistů, předních odborníků fakultních nemocnic, kteří se řadu let věnují tomuto multiorgánovému onemocnění. Publikace byla komplexně přepracována, aktualizována a doplněna posledními poznatky. Tuto potřebnou publikaci ocení zejména všeobecní lékaři, internisti, kardiologové, neurologové, dermatologové, ortopédi, pediatři a odborníci z oblasti posudkového lékařství. (Založil/a: Kůstka)