Originální název: Streams of Silver

ISBN: 978-80-7398-092-4

Fantom Print (2010) 978-80-7398-092-4 264
Fantom Print (2007) 978-80-86354-84-2 264
Návrat (1997) 80-7174-879-X 308

Trpaslík Bruenor Válečné kladivo touží po jediném – opět nalézt dávno ztracenou Mitrilovou síň. Netuší, že nad jeho snem visí těžký stín, protože jeho společníci jsou ve velkém nebezpečí. Půlčíka Regise dostihla vlastní minulost a má v patách nájemného zabijáka vyslaného pašou Pookem. A Drizzt Do´Urden musí čelit kouzelníkovi Dendybarovi Poďobanci z Věže mystických věd, který se domnívá, že temný elf vlastní Magický krystal (Založil/a: OverlordStanik)

Ciba
  31. 5. 2016, 10:34
Za mě tematicky trochu přitažlivější než Magický krystal, ale stále v poklusu za první sérií. Z větší části je to asi tím, že Drizzt už nehraje hlavní part a děj se tříští mezi několik postav. Nápaditost také není tím správným slovem, které vystihuje tuto knihu. I přesto všechno Salvatore servíruje nenáročnou akční zábavu, která vás buď pobaví, nebo unudí. U mě se jí zatím stále daří to první.
nečik
  17. 10. 2011, 9:15
A mně se trilogie Planina ledového větru moc líbí. Vykrádačka LOTRa to asi je, o to se přít nebudu, ale Drizztvova dobrodružství prostě miluji.
Altheus
  13. 2. 2011, 1:41
Nechutná vykrádačka Společenstva prstenu - srovnání s doly Morie se přímo nabízí. Stylisticky a slohově v podstatě bláto, děj je nudný a postavy taky. Ztráta času!
teddy
  7. 12. 2013, 14:06
Čtivé, to ano, ale v knihách o Drizztovi se potkávám často s jedním aspektem - hned v úvodu je jasně naznačeno, co je zlo, úplně zbytečně, protože od úvodu je další zmínka o drakovi až v okamžiku, kdy na něj přátelé narazí. Čtenář je tak úplně zbytečně ochuzen o jeden okamžik překvapení.

K těm co tu píšoou o vykrádání LOTRa - to by se dalo vztáhnout na celé Dračí doupě, svět Forgotton Realms, a tedy na jakoukoliv knihu z tohoto prostředí. Tolkien dal žánru fantasy určitý směr a díky tomu se prostě budeme setkávat s trpaslíky, elfy a podzemím.
Chater
  26. 1. 2011, 20:55
Knížka velice překvapuje svojí čtivostí, vtipnými zápletkami, dějovými zvraty a nečekaným koncem :)