Poslední cesta do Podzemí

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-1929-1

Fragment (2013) 978-80-253-1929-1 288

Podzemí odhalilo svou nejtemnější stránku. Nikdo na Povrchu už není v bezpečí. Styxové proudí přes Anglii a zanechávají za sebou jen smrt a zkázu. Zdá se, že tentokrát je nic nezastaví. Snad jedině zázrak může zachránit lidstvo. Hluboko v nitru Země musí Will Burrows s Elliott odhalit dávná tajemství, která mohou zachránit životy všech... Šestý díl napínavé dobrodružné série Podzemí. (Založil/a: Videl)

Taťána
  15. 3. 2014, 15:29
Důstojný konec série. Po předposledním dílu, který mě naprosto zklamal, příjemné překvapení. Dobrý konec. Nemějte oblíbenou žádnou postavu, pravděpodobně nepřežije :) Bude se mi stýskat po Willovi... Přesto se neubráním myšlence, že celá sága měla na víc...
safety
  15. 11. 2013, 16:09
Příjemně mě to překvapilo. Pátý díl se mi zdál hodně přitažený za vlasy, ale s tím, co se objasnilo v 6. díle, se to zdá už jasné. Výborně to zakončili... i když rozhodně bych si přála další díl, protože to začalo být sakra zajímavý :))
Light
  27. 12. 2013, 12:27
MOŽNÝ SPOILER:
Začalo to mystickým hororovým objevením podzemí. První tři díly měly opravdu temnou a záhadnou atmosféru, člověk se pomalu dozvídal o Styxech, Koprolitech, stvořeních žijících pod zemským povrchem (podzemní krávy, pavouci)... Vše se tak nějak ubíralo jedním směrem. Člověk si říkal, že podzemí skrývá mnoho tajemství (velká pláň, různé tunely, průduchy, podzemní ostrovy). Takhle záhadně na mě Podzemí působilo a čekal jsem, že i působit dále bude.

U čtvrtého dílu se ale něco zlomilo. Potom, co objevili Zahradu druhého slunce a prozkoumali ji, se vše nějak semlelo a hlavní postavy, které se tak pracně dostali až sem dolů (trvalo to celé tři díly), pak začali cestovat sem a tam, čím dál rychleji nahoru a dolů a zase zpět (portálem konče). Tím pro mě Podzemí ztratilo svou záhadnost a měl jsem pocit, jakoby se na něj autoři vybodli a nehrálo už významnou roli. Vše se možná pohřbilo společně s doktorem Burrowsem, který zkoumáním podzemních chrámů, tvorů a neustálým spekulování gradoval atmosféru.

Po čtvrtém díle se autoři soustředili na boj se styxy, podzemí odsunuli stranou a knihy už dělali užší. U předposledního dílu jsem se nestačil divit, jak se ze sci-fi stala fantasy, začaly se objevovat kouzla, okřídlení Styxové a Armagové atd.

Poslední díl byl ale víceméně super, vše se objasnilo, zapadlo do sebe, konec zůstal lehce otevřený. Celou ságu mám rád a čtyři hvězdičky jako celek si rozhodně zaslouží, jen je třeba překousnout ten skok z "Vernerovky" na "Harryho Pottera"...
Juventas
  9. 2. 2016, 19:28
Všechny předchozí díly byly skvělé,ale ten poslední se mi moc nelíbil.Čekala jsem lepší konec,ale co se dá dělat ...