Mick Jagger

Mick Jagger

Podtitul: Jeho bouřlivý život a šílený génius

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Práh - 2013
ISBN: 978-80-725-2450-1

Práh (2013) 978-80-725-2450-1 352

Anotace

„Skákavý Jack Flash“? Pouliční rváč? Půlnoční tulák? Boháč a chlap, co má vkus? Zdá se, že je všechno dohromady a ještě mnohem, mnohem víc. Podle jakékoli definice je Mick Jagger originál, jedna z dominantních postav kultury naší doby. Chvástá se, předvádí, někdy působí zlověstně a neustále fascinuje. Před půlstoletím nás popadl pod krkem a – na rozdíl od tolika svých nadaných přátel – už nás nikdy nepustil. Po desítky let si Mick svoje četná šokující tajemství žárlivě střežil – až doposud. Novinář z New York Times a prvotřídní autor bestsellerů Christopher Andersen při příležitosti 50. výročí Rolling Stones strhává masku nejkomplikovanější a nejzáhadnější rockové ikoně v životopisu, který nic neskrývá a nelze ho ignorovat stejně jakoJaggera samotného. MICK vznikl na základě rozhovorů s přáteli, členy rodiny, ostatními hudebními legendami i znalci hudebního průmyslu – a také s manželkami a dlouhým zástupem milenek. Vrhá tak nové světlo na člověka, jehož jméno samo o sobě definuje jednu éru. (Založil/a: Rosie5)

fish
  13. 10. 2016, 19:44
Povinnosť pre každého fanúšika Rolling Stones, a aj pre niekoho koho zaujíma doba 60-70 rokov a vtedajšie celebrity. Toto je tu rozobraté dopodrobna, čo ma však mrzí, že autor roky 80- 00 iba prebehol. Inak Jagger je ani nie prasa ale riadna sviňa ako človek, keď sa dá knihe veriť. človek musí obdivovať trpezlivosť ľudí okolo Micka, každopádne kniha je zaujímavá a oplatí sa ju prečítať.