Šmíca

Šmíca

Podtitul: autorizovaná zpověď fotbalové legendy

Malý princ - 2013
ISBN: 978-80-87754-30-6

Malý princ (2013) 978-80-87754-30-6 344

Anotace

Rozsáhlý rozhovor s Vladimírem Šmicerem se soustřeďuje na klíčové okamžiky jeho kariéry. V interview mluví Šmicer otevřeně o obdobích krizí, ale vzpomíná také na chvíle, kdy dosáhl největších triumfů. Profesionální fotbal se prolíná s osobním životem.
Kniha Šmíca ale není vzpomínkovou knihou. Oba její aktéři, Vladimír Šmicer a David Hrbek, jdou po tématech, mluví spolu o vztazích mezi hráči v týmu, o mentální síle i slabostech, o umění postavit dobrý fotbalový tým, o fanoušcích, médiích a mnohém jiném. Výsledkem je plastický portrét Vladimíra Šmicera, který doplňují rozhovory s trenérem Karlem Brücknerem, hercem Ivanem Trojanem a sportovním psychologem Michalem Šafářem (Založil/a: Rosie5)

hero_bk
  25. 7. 2014, 21:53
Po Horváthovi nejlepší fotbalová knížka, co jsem četl. Je vidět, že Šmicer to má v hlavě srovnaný, navíc forma rozhovoru je poutavější než strohý popis kariéry :)
wepak
  22. 3. 2015, 19:51
Jelikož jsem tuto knížku dostal omylem a "štístko" nepatří mezi moje oblíbence, tak se musím přiznat,že to bylo poměrně dobré čtení. Ten kluk měl opravdu "čuch" na přestupy a trofejí vyhrál víc než by si dle mého názoru zasloužil.