Projekt manželka

Projekt manželka

Podtitul: Láska není žádná věda!

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-7321-727-3

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-7321-727-3 302

Anotace

Nevíte, jak najít dokonalou manželku? Vytvořte dotazník...

Don Tillman se chce oženit, ale stále nemůže najít tu pravou. Jeho problém má vyřešit Projekt Manželka, a tak navrhne šestnáctistránkový dotazník, který mu má pomoci najít dokonalou partnerku. Rozhodně to nemá být barmanka, kuřačka, která ještě navíc ráda pije alkohol a chodí věčně pozdě. Ale Rosie Jarmanová je přesně taková! Taky je energická, inteligentní a krásná a i ona někoho hledá - chce poznat svého biologického otce. Při svém pátrání narazí na profesora genetiky Dona a ve vteřině mu obrátí život naruby... Román se stal celosvětovým fenoménem a práva na vydání se prodala do více než třiceti zemí. Společnost Sony Pictures koupila práva na jeho zfilmování
Nakladatel: Fortuna Litera (Založil/a: Rosie5)

Graeme Simsion Graeme Simsion

svobodka
  15. 5. 2015, 10:31
Báječná knížka, moc jsem si početla, pobavila jsem se. Je to vtipné a milé, hlavní postava mi "padla do srdce".
teite
  25. 8. 2016, 17:10
Z čtenářského hlediska bezvadná knížka, čtivá a opravdu přibližující uvažování lidí s Aspergerovým syndromem. Jenomže žít s Aspergerovým syndromem není legrace a představa, že člověk, který se chová jako hlavní hrdina, si jen tak najde partnerku, protože se prostě rozhodne, je dosti naivní. Vím, že je to román, ale to přehnaně optimistické vyznění mi docela vadilo.
knihomotýl
  14. 1. 2016, 19:01
Po delší, téměř fikci nečtecí pauze jsem se nemohla odtrhnout od knihy. Ve většině případů mě současná "odlehčená" literatura většinou neuspokojí, tentokrát jsem však byla příjemně překvapena. "Project Rosie" je oddychovka, ale správně milá, vtipná a čtivá. Charaktery postav nejsou sice propracované do hloubky, jako věrohodný náčrt ale stačí a nebylo pro mě problém se s hrdiny ztotožnit a pochopit je. Vývoj vztahu Dona a Rosie byl také příjemný, kontinuální a atraktivně nevšední. Jediné, co bych knize vytkla, je zakončení. Za prvé jsem byla trochu zklamaná z odhalení otce. Za druhé si mohl autor odpustit typický "happy-end" dovětek, který mi přišel spíš zbytečný, zároveň příliš stručný, zjednodušený a trochu degradující příběh. To byl nejspíš následek toho, že kniha vznikla na základě scénáře. Závěr bych si představovala spíše jako jemné, nenásilné vyšumění, s nepřesnými údaji o Donově a Rosiiny budoucnosti. Víc by to i pasovalo k povaze a celkové atmosféře příběhu. I přes mou kritiku dávám 4 hvězdy, neboť jsem se pobavila a to bylo také účelem.
marcellia
  18. 3. 2016, 10:56
Tak já se teda moc nepobavila,kniha mi vůbec nesedla. Styl psaní a myšlenkové pochody hlavního hrdiny mi připomínal toho rádoby chytrýho pablba z Teorie velkého třesku. To jen pro představu.
silvaren
  9. 6. 2014, 8:59
Vtipné a velmi oddechové čtení. Byl by to obyčejný romantický příběh z mužského pohledu, nebýt nezvyklé povahy hlavního hrdiny. :D
Knihomolka
  30. 5. 2015, 15:48
Kdo hledá knížku na oddechové odpoledne a má rád seriál The Big Bang Theory nemůže sáhnout s touhle knížkou vedle. Don (stejně jako Sheldon z TBBT) intelektuál nechápající lidské city se rozhodne hledat ženu vědeckou metodou a tak vyráží s dotazníkem za cílem nalézt co nejkompatibilnějšího jedince ženského pohlaví. Ale láska si nedá poroučet a protiklady se přece přitahují...Taneční kreace s kostrou pěkně polechtají bránici!
we.ri
  23. 8. 2015, 14:28
Rychle se odvíjející příběh, vtipný, ač s naprosto standartní vyprávěcí kostrou, bylo to moc fajn čtení, nenáročné, lehké, celou dobu čtené s úsměvem :-)
lenka40
  22. 6. 2016, 7:32
Od Projektu manželka jsem měla asi moc vysoké očekávání . Knihu jsem přečetla na dvakrát musela jsem si mezi to hodit jiné čtivo.protože mě to prostě nebavilo . Po měsíci jsem se k ní vrátila a dočetla jsem ji . Musím říct že jsem se u ní ani nezasmála je to prostě čtivo u kterého se nemusí moc myslet .Jedno vím jistě do dalšího dílu Projekt potomek se určitě nepustím .
teteka
  21. 1. 2014, 19:58
Musela jsem si zvyknout na Dona jako na prudce inteligentního chlapa, který nechápe sám sebe natož ženy a vše spojené kolem nich. Kniha je vtipná, oddechová. Doporučuji na dlouhé zimní večery.
Sandalkar
  6. 12. 2014, 14:24
Pro mě byla knížka velkým překvapením. V dobrém slova smyslu. Příběh je svižný a nezvykle vyprávěný z pohledu muže. Doporučuji všem, kdo si chtějí u čtení odpočinout a dobře se pobavit.
Medvědi Nespí
  23. 4. 2016, 18:49
Knihu mi doporučila knihovnice, když jsem hledala něco o aspergrove syndromu. Je to poučné a zároveň zábavné dozvědět se něco o tom jak určité situace vnímají právě tito lidé. Určitě doporučuji i jako oddychovou četbu.
Renyem
  14. 3. 2016, 10:38
Výborné čtení. Zápletka mě moc bavila. Hlavní hrdina mi od začátku připomínal postavu Shledona Coopera ze seriálu The Big Bang Theory:) Jsem zvědavá na pokračování.
Ivana_M
  27. 11. 2015, 23:46
Hodně vtipná knížka, u které jsem se nejednou zasmála nahlas. Je to spíš oddechovka (v dobrém slova smyslu), ale rozhodně stojí za přečtení. Těším se na pokračování.
Katka Svobodová
  5. 10. 2014, 15:15
Knížka, u které jsem se i smála nahlas... je zajímavé sledovat život z pohledu muže s aspergerovým syndromem... skvělé myšlenkové pochody, čistě praktické a velmi logické, ale vtip je právě v té absenci citu, který hlavní hrdina postupně začíná chápat s tím, jak se začíná měnit a vlastně jak se začíná měnit celé jeho nazírání na "hledání ženy" v jeho iniciativě Projektu manželka... nakonec je to spíš Projekt otec a přes všechny blázniviny i ta láska... ale žádný sládo médo...
Vtipný, svižný příběh, od kterého se těžko odtrhává.
Čte se to samo, skvělé na cestu vlakem, na pláž, na víkend pro skutečný relax ;-)
ratte8
  16. 7. 2014, 10:05
Ze začátku dost vtipné, ale poté pořád stejné a čím dále nudnější. Přiznám se, že se mi i přes značné úsilí nepodařilo dočíst knihu až do konce. A ani trochu mě netrápí, že nevím jak a jestli to celé nějak skončilo.