Poklesky rozverné snoubenky

Poklesky rozverné snoubenky Originální název: Poklesky rozverné snoubenky

Daranus - 2007
ISBN: 978-80-86983-21-9

Daranus (2007) 978-80-86983-21-9 126

Lída dospívá v šedesátých letech minulého století na malé české vsi. Okolí od ní očekává, že jednou bude žít obyčejným životem obětavé manželky, ale když se stane zdravotní sestrou a získá místo v nemocnici poblíž Prahy, otevřou se jí dveře do světa, jaký dřív neznala. Velkoměsto naivní venkovanku změní a z Lídy se stane žena, která si nehodlá nic odpírat. V náruči mužů se snaží zapomenout na nudnou minulost i na svou dětskou, leč osudovou lásku učitele ze základní školy. Jenže minulost ji stejně nakonec dožene. V divokém období po pražském jaru 1968, kdy se prověřují lidské charaktery, je Lída vydržovanou milenkou sice charismatického, ale zlovolného muže, který se chystá ublížit Lídině dávné dětské lásce. Nezbývá než se vzdát pohodlného života plného sexuálních radovánek a začít rychle jednat. (Založil/a: Edgar)

skjaninka
  23. 4. 2010, 9:35
Súhlasím s Edgarom...:-)
Presne ako píše, je to čtivé.
Za každou stránkou som čakala čo bude ďalej, pretože táto kniha mala rýchly spád a každú chvíľu sa niečo nové udialo.
Mne sa to páčilo, dávam plné 4 hviezdy...:-)
huttershofen
  29. 1. 2013, 16:43
Z téhle knížky mám nějak rozporuplný dojem. Šel jsem na ni z pozice fanouška Cimrmanů a nevěděl, co čekat. Knížka má jinou poetiku, nejde tu o humor, ale v tom samozřejmě chyba není. Popravdě nevím, co bych vytknul, ale ani co bych pochválil. Za rok budu marně přemýšlet, o čem to bylo. Ta třetí hvězdička je taková napůl.