Originální název: Dragonflight

Triton - 2007
ISBN: 978-80-7254-941-2

Triton (2007) 978-80-7254-941-2 366
Baronet (1993) 80-85621-25-8 336

První kniha pentalogie Drakeni z Pernu.
Děj knihy se podle vnitřní chronologie odehrává během devátého Míjení.

Jednou za stovky let se k Pernu přiblíží jeho sesterská planeta Krvavice a s ní smrtonosná Vlákna. Jedinou ochranou před zkázou světa jsou draci a jejich jezdci. Nyní však Vlákna nepadala už po několik set oběhů. Draků je málo, dračí jezdci i prostí lidé na hrozbu zapomněli, stará dračí královna umírá a v líhništi tvrdne skořápka pouze jednoho jediného královského vejce. Poslední nadějí je mladá dívka Lessa a starobylý gobelín... (Založil/a: pesslovany)

Sedmikráska
  16. 7. 2011, 18:20
Jak se jmenuje všech pět knih této pentalogie? Četla jsem jen dvě, v devadesátých letech, vydané Baronetem. Bylo tam psáno, že jde o trilogii, ale třetí knihu už jsem nesehnala.
Dita Mia
  13. 12. 2014, 21:47
Moje nejoblíbenější kniha. Postavy mi přišly sympatické.Jen co se týče Lessy... Poprvé v životě jsem se setkala s hlavní postavou co nebyla tak úplně ,,hodná". Zprvu mi to vadilo,ale ke konci jsem si ji oblíbila. Draci byli úžasní. Je to teď má nejoblíbenější sága.
DM