Moře klidu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-937-0

Domino (2013) 978-80-7303-937-0 300

Osamělý kluk. Citově křehká holka. A zázračná síla druhých šancí.
Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla před tím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi pěkně daleko od těla. Tenhle úmysl jí ale vydrží jen do chvíle, kdy se potká s Joshem Bennettem. Je osamělý stejně jako ona. A neuvěřitelně přitažlivý. Joshův příběh zná kdekdo: všichni lidé, které miloval, zmizeli z jeho života. Teď má sedmnáct roků a zůstal úplně sám. A když je vaše jméno synonymem pro smrt, lidi se s vámi moc nebaví. Až na Nastyu. Ta se naopak Joshe drží jako klíště a postupně se stává součástí každé stránky jeho života.

Táhne je to k sobě, jiskří to mezi nimi stále silněji. Ale zároveň se Josh začíná zamýšlet nad tím, jestli se někdy dozví všechna tajemství, která před ním Nastya skrývá. A vlastně ani sám neví, jestli se je dozvědět chce. (Založil/a: Kriztyna)

LeaLea
  3. 5. 2014, 14:47
Zajímavý vhled do života dvou zraněných duší. Pro mě bohužel trochu nevěrohodné a příliš zdlouhavé čtení. Nebojím se ale knihu doporučit, jedná se o opravdu emotivní sondu do duše, do lidských hodnot, co je na světě skutečné důležité. A co není dosažitelné pro každého z nás stejným způsobem. Moc se mi líbil vztah Nastyi s Drewem, nejlepším kamarádem Joshe.
Lucianna
  27. 6. 2014, 21:55
Pro tuhle knihu nemám slov! Uchvátila mě už od první kapitoly a prahla jsem po tom, dozvědět se víc.. a když už jsem to věděla neubránila jsem se i slzám..
teite
  28. 11. 2013, 21:05
Když jsem se na předsádce dočetla, že se jedná o knihu z edice New Adult, zaváhala jsem, zda se do ní pustit, jelikož rozhodně v dospělosti nejsem nováček, avšak teď jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Jedním dechem jsem román doslova zhltla, po nesmírně dlouhé době jsem u knihy i uronila slzu a musím říct, že tak citlivý a uvěřitelný popis zraněných duší jsem už dlouho neměla v ruce.
Evelýny
  21. 7. 2014, 19:05
Již dlouho mě žádná kniha tak nedostala. Příběh se opravdu zdá být mnohdy nevěrohodný, někdy trochu rozvleklý, překombinovaný, ale mě rozhodně nenudil. Místy vás rozesměje svou vtipností, mnohdy vás donutí přemýšlet o životě - smrti, druhých šancích, jak je někdy složité vypořádat se s minulostí. A poslední stránka knihy mě úplně emocionálně roztříštila. U mě plný počet bodů už jen za postavu Joshe Bennetta.
Katniss Lavender
  17. 1. 2014, 3:44
Opravdu nádherná kniha! Po dlouhé době se mi stalo, že jsem od knihy, od které jsem čekala hodně, dostala ještě víc! Úžasný příběh rozvíjející se pomalu, ale ne nudně. Ve chvíli, kdy si řeknete, že byste chtěli znát další kousek skládačky... šup, je tu! Vše je tak uvěřitelné a tak krásně propojené, sžít se s hlavními hrdiny je až neskutečně jednoduché a celkově na mne tato kniha působí velice příjemným a neopakovatelným dojmem! U mě má plný počet a všem vřele doporučuji! :-)
silvaren
  8. 7. 2014, 8:31
Úžasná kniha. Nečekejte žádnou akci, celé je to o pocitech, bolesti, touze a zároveň neschopnosti jít dál. To vše vynásobte dvakrát a pokuste se sečíst do milostného vztahu. Vzdát to prostě není jedna z možností.
MMacicekk
  6. 7. 2016, 11:57
Nečekala bych, že tahle kniha pro mládež mě tak zaujme. Chvílemi bylo sice čtení zdlouhavé, ale to bylo spíše nedočkavostí, jak to bude dál a co se vlastně stalo Nastye. Velmi mě zasáhl tento emotivní příběh o dvou mladých lidech. A závěrečná pointa mi vyrazila dech.
diaaa
  31. 3. 2015, 20:45
Jen si pamatuju jak sem začla a číst a najednou byl den pryč a já měla přečteno!!! A ještě po přečtení nad ní nějak pořád musim myslet a nechce se mi ji opouštět...
Bella_07
  21. 7. 2014, 16:57
Tak poprvé nevím, co si mám o knize myslet. Je dlouhá, hlavní hrdinové hodně hloubou, děj je roztáhlý a rozhodně bych uvítala více přímé řeči. Ale nějakým divným způsobem to do sebe tak zatraceně zapadá, že nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Rozhodně doporučuju k přečtení. S poslední odpovědí do sebe totiž zapdne celá skládačka.
Kateřina Vacková
  7. 11. 2016, 9:21
Bohužel jedna z knih, u kterých jsem se musela nutit k dočtení. Pro mě ne moc zajímavý a až příliš zdlouhavý příběh..
Ivana Sobotková
  24. 9. 2016, 11:43
Co napsat k této knize:)Asi něco jako wau:)Od začátku vás příběh do sebe vtáhne už tím,jak kniha a samotný příběh v ní začíná,o dvou lidech,dívce,která se vlastně ani nejmenuje tak jak si říká,ale to se postupem času,když v knize pokračujete dozvíte,a můžu vám říct,že se od ní nedá jen tak odtrhnout,a o chlapci,který toho za svůj 18tiletý život zažil už spoustu,příběh od začátku až do svého konce vás drží v napětí.Rozhodně můžu doporučit k přečtení,a klobouk dolů nad autorkou a její prvotinou!