Warhammer 40 000 - První a jediní

Originální název: Warhammer 40 000 - First And Only

Polaris - 2006
ISBN: 80-7332-082-7

Polaris (2006) 80-7332-082-7 342

První kniha z cyklu Gauntovi duchové.

V ponuré budoucnosti Warhammeru 40 000 balancuje lidstvo na samém pokraji vyhynutí. Celogalaktické Imperium je v neustálém ohrožení a přežívá jen díky statečným vojákům, jako je imperiální komisař Gaunt, který v Chaosem prolezlé soustavě Sabbat vede svoje muže v boji mezi soupeřícími jednotkami stejně jako do bitev proti nelítostným silám Chaosu.
První a jediný je epická sága o interplanetárních válkách, velké ctižádostivosti, zradě a cti. (Založil/a: Aven)

Solvi
  14. 1. 2016, 19:25
Obsahuje spoiler spoiler Vzhledem k tomu, že mě hluboce zklamal „středověký“ Warhammer, vyzkoušel jsem ještě sci-fi Warhammer 40 000 od Dana Abnetta. Je o začátcích komisaře Gaunta a jeho „duchů“. Úvod knihy je perfektně popsaná military sci-fi akce, kterou jsem přímo hltal. Na jedné z planet soustavy Sabatiných světů jsou nakaženi Chaosem inženýři a dělníci, jejichž odpor musí být potlačen. Prostřední část knihy byla oproti tomu klidnější. Odehrávala se na císařské planetě a děj byl „relativně“ klidný. Šlo především o souboj moci a špionážních prostředků k této moci dopomáhajících. V závěrečné části se dostala ke slovu opět monumentální bitka, kterou zkazil jenom závěrečný „nález“. Posledních několik stran vysvětlilo předchozí události a zakončilo velice příjemně celý děj.