Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Warhammer 40 000 - Nekropole

91%
5 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Warhammer 40 000 - Nekropole
Autor:
Originální název: Warhammer 40 000 - Necropolis

Nejnovější vydání:
Polaris - 2009
ISBN: 978-80-7332-133-8
Počet stránek: 326
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 27x v přečtených
v knihovně 12x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Polaris (2009) 978-80-7332-133-8 326

Třetí kniha z cyklu Gauntovi duchové.

Na boji zmítané planetě Verghast se komisař Ibram Gaunt a jeho muži ocitnou lapeni uprostřed prastaré a krvavé občanské války, která záhy přeroste v něco nesrovnatelně vážnějšího. Když úlové město přičiněním zrádce přijde o svou nejmocnější obranu, vypluje veškerá rivalita a zkaženost na povrch a Duchové z Tanith se ocitnou na pokraji zkázy. Aby zachránil úl Vervun před temnými legiemi Chaosu, musí Gaunt najít nové spojence a zrekrutovat další Duchy. (Založil/a: Aven)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Solvi
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 1. 2016, 19:29
Obsahuje spoiler spoiler Třetí díl trilogie Gauntovy duchové. Vervunský úl byl napaden sousedním úlem. Nejprve se předpokládá, že se jedná o starý válečný spor. Poté se však ukazuje, že sousední úl byl ovládnut kultem Chaosu a jeho šampiónem dědicem Asphodelem. Celá nepřátelská armáda je pod jeho vlivem. Přežití Vervunu nespočívá pouze na ramenech Gauntových duchů, ale na životě a vůli každého jednotlivce. Naprostou dokonalost kazí jenom několik faktorů, které jsem autorovi nemohl odpustit. Přestože popis příběhu, boje a zápletek je dokonalý a fascinující, to co předvedl na závěr (což se ovšem dá odpustit vzhledem k tomu, že knižní série má pokračování) a také několik dalších „feministických reforem“ je (pro mě, v tomto vesmíru a military sci-fi) nepřijatelné.
johnyc
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 8. 2012, 0:34
I když se to podle hodnocení zde na CBDB nemusí zdát je Nekropole zatím ze všech knih ze serie Gauntovích duchů co u nás vyšly nejlepší. Je sice pravda že zde Duchové nemají zas až tolik prostoru a objeví se zde obrovské množství nových postav (což já považuji za plus), ale způsob jakým autor popsal pouliční boje, starosti obyvatel Vervunského úlu (od těch nejchudších až po ty nejbohatší) a jak mistrně střídal popis bitvy z globálního hlediska i z pohledu řadového vojáka mě prostě fascinoval. Tuto knihu jsem přečetl za den a poté jsem si ji přečetl ještě dvakrát a ani poté neztratili všechny ty intriky a fantasticky popsané bitvy svoje kouzlo.