Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nataša Gollová - Roztomilé děvče

53%
3 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nataša Gollová - Roztomilé děvče Originální název: Nataša Gollová - Roztomilé děvče

Nejnovější vydání:
Malý princ - 2013
ISBN: 978-80-87754-28-3
Počet stránek: 248
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Malý princ (2013) 978-80-87754-28-3 248

Po publikaci, která čtenáře seznámila s osudem Adiny Mandlové, přichází druhá, která mapuje život její filmové kolegyně a kamarádky Natašy Gollové. Obě ženy si v období protektorátu prošly množstvím problémů, které vygradovaly po válce. Obě se musely vyrovnávat s nenávistí, odporem a nařčením z kolaborace. To je v jistém smyslu spojuje. Ale je zde spousta věcí, které Natašu Gollovou činí osobitou a nezaměnitelnou. Vladimír Přibský zachycuje ve své knize Natašu Gollovou už jako etablovanou herečku, která má za sebou filmy, jež se zapsaly u diváků jako nezapomenutelné. Ukazuje nám, s čím vším se musela vyrovnávat, čemu čelit, co jí přinesl vztah s Němcem, jak to nesla její rodina a jak fungovala tehdejší kinematografie pod diktátem Velkoněmecké říše. V neposlední řadě neopomíjí ani hořký závěr konce války, kdy Nataša působila jako dobrovolná ošetřovatelka v Terezíně. Ano, Natašu Gollovou většina z nás vnímá jako žabce, jako věčně mladou, rozjívenou dívenku, která to na filmovém plátně uměla pořádně roztočit. Ale málokdo si při sledování filmů s ní uvědomí, že v té době, kdy hrála své osobité party ve filmech Eva tropí hlouposti, Hotel Modrá hvězda či Roztomilý člověk, jí běželo na třicátý rok. Máme tedy možnost nahlédnout do života filmové herečky, který v mnohém nebyl tak skvělý, báječný a příjemně šílený, jako role, které ztvárňovala. (Založil/a: alča87)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Lecter
60% 60% 60% 60% 60%
  10. 6. 2015, 15:24
Tady jsem zjistila,že je to psané formou příběhu a moc se mi do toho nechtělo.Nakonec to nebylo špatné,líbila se mi kapitola o záchraně Nataši z Terezína a vtipné rady kámošky Adiny.Vždyť to byly taky normální holky.
,,Holky,"řekla Hanka,která vkročila, ,,vy se do těch sukní fakt vejdete?"
,,Pojď dál Hani," uvítala ji Adina.,,Dáš si s náma práska?"A jelikož dopřát si požitek s filtrem odmítla i Vítová,navázala Adina přervanou nit.,,Sukně je dobrá,akorát ty máš velkou prdel Hani."


Jakej názor asi můžeš mít na takovýho zmetka?Lídu,pokud jde o tyhle věci,nechápu.Jen co se vrátí z Itálie,bude mi to muset ještě jednou a pořádně vysvětlit.Ten Goebbels,holky,to je katastrofální pablb."
Claire27
60% 60% 60% 60% 60%
  22. 4. 2016, 10:38
Některé části byly lepší, jiné zase horší. Bylo zajímavé, že se jednalo o příběh z pohledu různých herců i samotné Nataši. Jako celek knihu hodnotím kladně :)