Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Don Trip

80%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Don Trip
Autor:
Originální název: Don Trip

Nejnovější vydání:
Petrklíč - 2013
ISBN: 978-80-7229-370-4
Počet stránek: 268
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Petrklíč (2013) 978-80-7229-370-4 268

Čtivý napínavý příběh, který se může stát kdekoliv okolo vás. Západní civilizace se dostává do protikladu ke svým vlastním hodnotám a idejím. Dokonce ani mnozí úspěšní a bohatí nenacházejí uspokojení v tom, co dělají, a hledají únik v jednoduchosti, prostotě, utíkají před důsledky svého vlastního činění. To je i případ podnikatele Zdeňka, který přijíždí po smrti své matky do opuštěného domu na severu Čech, který zdědil a kde dlouhá léta nebyl. Jeho velké bílé porsche ostře kontrastuje s chudobou a jednotvárností života místních obyvatel. Stejně tak s charakterem místní vesnické hospody, ve které hledá pilíř prostého venkovského života, o který by se mohl opřít. Zdánlivě ho nachází v místním přistěhovalci, restituentovi z Prahy, který už před lety řešil svou situaci obdobně a upnul se právě na místní knajpu a studium mravenců. Snaží se být v této poloze šťasten. Zdeňka však dohání jeho vlastní podnikatelská minulost i zde, v malé vísce na severu Čech. Bodejť by také ne. Vždyť konta firmy, které je spolumajitelem, jsou tučná a on k nim má stále podpisová práva. Nejde přece o Zdeňka, ale o peníze, které je potřeba z něho dostat, než se tam někde na severu upije k smrti. Na pozadí tajemného domu po matce se starým vydáním Dona Quijota, mnoha vypitých piv v umakartové hospodě severních Čech a podivuhodné cesty černého mravence, který nechává stopu ve sněhu v cestě za svou hvězdou, se odvíjí napínavý příběh, ve kterém nechybí kriminálníci z podsvětí, sex ani zrada. Rozuzlení je hodně netypické, překvapivé, nicméně logické a odpovídající době, v níž žijeme. (Založil/a: alča87)

(více)  

Štítky

více  
I. Pfanner I. Pfanner

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Francesco
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 1. 2014, 13:37
Děj knihy je obrázkem dnešní doby. Honbou za penězi a uvědomením si podstaty života a jak pomíjivá je smrt. Kniha se hezky četla, autor má osobitý styl psaní. Knihu doporučuji k přečtení všemi deseti.
jegor
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 12. 2013, 18:21
Vesnice v kopcích beznadějně utopená v mlze. Chlapi každé ráno nasednou do svých polorozpadlých aut, aby sjeli dolů do města do fabrik a snad si jednou koupili nějaké méně rozpadlé. Auto. Chlápek z cejchem z krimu s kudlou v kapse a prasečí právník co za prachy klátí holky, co k nim zrovna pánbů nebyl štědrej, když naděloval rozum. A samozřejmě nesmí chybět ani stárnoucí floutek, kterému v životě tak nějak všechno spadlo do klína a on zjišťuje, že je z toho vlastně nešťastnej. Ale najdou to všichni. Všichni najdou co hledali.