To se může stát

To se může stát
Originální název: To se může stát

Petrklíč - 2011
ISBN: 978-80-7229-275-2

Petrklíč (2011) 978-80-7229-275-2 144

Karel, hlavní hrdina knihy plave v proudu života a snaží se najít sama sebe, identifikovat se s okolím, najít svoje místo v souvislostech do kterých se dostává, nakonec se však vždy rozhodne pro svou vlastní cestu, pro hledání své vlastní svobody, u které doufá, že mu přinese smysl jeho konání a vnitřní rovnováhu. Jeho pohled na svět je vpravdě existenciální se vším všudy, co k tomuto pohledu patří. Svoboda je rozhodnutí jednotlivce, byť je plavbou proti obecnému proudu, včetně toho rozhodnutí posledního. Autor poutavou a osobitou formou, protkanou mnoha symbolickými pohledy na dobu ve které žijeme, vypráví příběh muže ve středních letech, který se hledáním vlastního přístupu k životu postupně dostává až k volbě poslední. Svět buďto je, anebo není. Svět je, pokud si sami přejeme, aby byl… Kniha nepostrádá ani humor, nadsázku a notně realistický popis procesů, které prožívá každý z nás, byť pro mnohé dosud zůstávají tabuizovány. (Založil/a: alča87)

I. Pfanner I. Pfanner