Sedmikrásky

Kniha Zlín - 2014
ISBN: 978-80-7473-175-4

Kniha Zlín (2014) 978-80-7473-175-4 408
Kniha Zlín (2013) 978-80-87497-41-8 408

V bytě na stockholmském náměstí Odenplan je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu, nejprve muž a po něm i jeho žena. V dopise na rozloučenou kněz vysvětluje, že poté, co si jeho dcera sáhla na život, nemohl dál žít. Ali čeká v zamčeném bytě na zprávu. Z Iráku zmítaného násilnostmi utekl do Švédska, kde doufá v lepší budoucnost. Jediné, co po něm jeho dobrodinec požaduje, je jednoduchá protislužba. O jejich dohodě ale musí mlčet. V Bangkoku se zatím mladá Švédka ocitá čím dál odříznutější od okolního světa. Někdo kousek po kousku boří celý její život. Zatímco po ní pátrá thajská policie, ona se na vlastní pěst snaží najít toho, kdo to má na svědomí. Dvojnásobné vraždy na Odenplanu se pod vedením Alexe Rechta ujme spolu s dalšími kolegy Fredrika Bergmanová. Brzy pochopí, že se jedná o něco mnohem složitějšího, než jen o sebevraždu. Zdá se, že různé události odehrávající se ve Švédsku i v zahraničí spolu nějak souvisí. Otázka je jak. Čas ubíhá, ale ti, kdo něco vědí, mlčí. (Založil/a: al-ma)

VerenaLord
  12. 7. 2016, 15:19
Tahle kniha se mi líbila o dost víc, než první část série. Děj byl propracovanější, správně komplikovaný a psychologie postav byla opravdu vyladěná. Příběh se čte sám, čas u toho krásně ubíhá.
orisi
  17. 1. 2014, 12:41
Kristíno to bylo bravurní , kniha mě velmi bavila. Četlo se to samo . Skládanky krásně do sebe zapadly . Sice jsem musel zapojit šedou kúru mozkovou , ale to samozřejmě nebylo na škodu . Jestli budeš takto dál pokračovat , budu vždy spokojený čtenář . Tvé postavy mají své starosti i pracovní povinnosti , umíš tyto věci dobře popsat . Jsem zvědavý jaké budou mít další " trable " .
Orina
  8. 10. 2016, 16:49
Kristovanoho, už to musím u některé knihy vykřičet. To mají seveřani nyní podmínku, že v knihách musí psát o tom, jací jsou imigranti skvělým přínosem pro stát?! Možná, že kdyby trochu vykoukli z pod klapek, co mají na očích, nemuseli by se po setmění bát vycházet z domů.
Je mi líto, že to odnesla zrovna Kristina, ale už jsem to vážně musela napsat, protože mi přijde, že už o ničem jiném seveřani nepíší. Jinak ale to byla napínavá a velmi čtivá detektivka.
P.S. Naštěstí jsem si v dalším dílu spravila chuť.
MMacicekk
  28. 10. 2015, 15:00
Právě dočteno. Vynikající. Už dlouho mě nebavila nějaká autorka, jako právě tahle. Píše totiž velmi velmi čtivě, kniha se špatně odkládá, ale někdy jsou hold i jiné povinnosti :-) I tak přečteno za tři dny. Líbí se mi, že autorka vykresluje mimo hlavní linii i životy vyšetřovatelů, jejich trable, čtenář se s nimi hned lépe sžívá. Zápletka zajímavá, jak píše orisi, je třeba i trošku zapojit tu šedou kůru mozkovou. Může se zdát, že je tam mnoho postav, ale některá prozatím nemají jména a vše do sebe nakonec zapadne. Doporučuji.