Navždy mrtví

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-765-4

Baronet (2013) 978-80-7384-765-4 304

Anotace
V Bon Temps se skrývají nebezpečná tajemství, která mohou ohrozit Sookie Stackhouseovou i její nejbližší. Na počátku vražedného sledu událostí je návštěva servírky Arlene v baru U Merlota a její žádost o práci. Sookie Stackhouseová, která má ještě v živé paměti den, kdy se ji Arlene pokusila zvláště mučivým způsobem zavraždit, ji odmítne přijmout nazpátek. Kromě toho musí řešit spoustu jiných problémů. Její vztah s Ericem Northmanem skomírá a ostatní upíři si od ní udržují chladný odstup provázený mlčením. Sookie se snaží zjistit důvod jejich odtažitosti, ale zažívá při tom pouze další zklamání. Znovu musí hledat i cestu ke svému příteli Samovi. Její beznaděj se vystupňuje ve chvíli, kdy ji policie zatkne za vraždu, která otřásla celým městečkem, a zavře ji do vězení. Důkazy proti ní jsou ovšem slabé a Sookie je propuštěna na kauci. Při dalším vyšetřování vychází najevo, že Sookie je terčem hned několika nenávistných zločinců odhodlaných připravit ji za každou cenu o život. Tváří v tvář smrti pak poznává cenu skutečného přátelství. (Založil/a: Rosie5)

togaf
  24. 1. 2014, 8:34
Poslední díl série nutí k bilancování. A čeho jiného než Sookiiných chlapů - Charlaine Harris si dala fakt práci, aby si tu každá našela toho svého. Tmavovlasý gentleman, vysoký blonďák, holohlavý svalovec, milej kamarád od vedle... A o tom je takhle knižní série, to jen abyste se nespletli a neočekávali ve středu dění třeba upíry nebo jinou nadpřirozenou havěť. Jo a Sookie asi byla předlohou pro vtipy o blondýnkách, její kalendář s novým slovem na den mě opravdu bavil :-D
Stolid
  2. 2. 2014, 0:21
Ani jeden román z knižní série není kdoví jak dlouhý, ale tento díl je pravda tlustější než předchozí díly. Nebojte se, děj je stejně rychlý a svižný jako u předchozích dílů, ani já nemám ráda dlouhé romány na několik set stran. A konec série? Zažívám melancholii. Konec! Zní to tak definitivě. Série se mi líbila. Doufám, že si za ni najdu stejně dobrou náhradu. Vůbec nejsem zklamaná, jak dopadla, vždyť hlavní hrdinové se milovali od PRVNÍHO dílu, i přes spoustu řečí jsem věděla, že S a S spolu skončí.