Indigový drak

Originální název: Here, There Be Dragons

Fragment - 2008
ISBN: 80-253-0541-4

Fragment (2008) 80-253-0541-4 336

První kniha série Imaginaria Geographica.

Indigový drak vám otevře bránu do Souostroví snů. Společně s Johnem o jeho dvěma přáteli se přenesete do imaginárního světa, kde ožívají draci a antické legendy. To vše díky starobylému atlasu Imaginaria Geographica, který John musí střežit, aby se nedostal do rukou Zimního krále. Barvitá plavba tří mladíků po Souostroví snů přináší nečekané překvapení. Přátelé, kteří spolu prožívají dobrodružnou cestu, nejsou nikdo jiný než J. R. R. Tolkien, C. S. Lewis a Charles Williams - známí autoři fantastické literatury, kteří ve svých knihách později popsali země a příběhy, s nimiž se setkali během své cesty. (Založil/a: japol)

James Owen James Owen
*11.11.1969

Bred
  25. 3. 2011, 10:03
Není to špatné, ale přišlo mi to takové prvoplánovité... Bez toho, abych si ze začátku přečetl obsah, bych to asi nečetl. Ale jinak se čte dobře, svižně, a je hezky napsaná.
Lomeril
  12. 11. 2011, 11:16
Velmi odpočinková kniha, jen se nemůžu rozhodnout, pro jakou je to věkovou kategorii. Děj a způsob vyprávění by seděl tak na starší školní věk, ale děti nejspíš nepochopí obrovské množství narážek na různé známé autory - kdo nečetl Narnii, neocení jezevce Tumlera, kdo nezná Příběh dvou měst, nepochopí Zeleného rytíře (mimochodem zároveň narážka na artušovské legendy), a musím říct, že jsem postrádala bližší znalost Dickense a H.G.Wellse. Indigový drak je dobře napsaná pohádka pro dospělé, milá, nenáročná, dobře se čte, ale nezůstanete na konci sedět s otevřenou pusou. Spíš s lehce nostalgickým úsměvem na rtech.