Zvěstovatel

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Vyšehrad - 2013
ISBN: 978-80-7429-135-7

Vyšehrad (2013) 978-80-7429-135-7 80

Anotace,Duchovně poetické texty slavného libanonského autora.
„Jsi zvěstovatel sebe sama a věže, kterés’ vystavěl, nejsou než základy tvého většího Já. A toto Já bude též toliko základem. I já jen zvěstuji sám sebe, neboť stíny, jež se přede mnou dlouží za úsvitu, shromáždí se u mých nohou v hodině polední. A jiný úsvit vrhne přede mne nový stín, a také on bude o polednách posbírán. Vždy jsme byli sami sobě zvěstovateli, a vždy i budeme. Vše, co jsme shromáždili a co ještě shromáždíme, to vše bude jen símě polí dosud nezoraných. My sami jsme pole i oráč, sběrač i sklizeň.“ (Z úvodního textu knihy) (Založil/a: Rosie5)

Introvert
  18. 9. 2014, 15:46
Nádherná kniha plná hlubokých alegorií a metafor. Těžké je psát komentář ke knize autora, který je vaší krevní skupinou jako nikdo jiný, aby to působilo trochu střízlivě... Hodně krásy na pár stránkách.
Myrddin33
  28. 5. 2014, 17:05
Budu se opakovat a pravděpodobně mé komentáře k veškerým dílům Džibrána jsou téměř totožné, avšak nemohu si pomoci, ale jeho knihy jsou úžasným se odpoutáním a zároveň neopuštěním reality světa. Plnost jeho slov, hloubka jeho myšlenek a bohužel i mnohé, co se občas v lidské modernosti vytrácí a mělo by zůstat.
Krása slov Džibrána Chalíl Džibrána mne bude vždy udivovat a vždy bude mít mou hlubokou úctu a Zvěstovatel je dalším střípkem jednoho úžasného zrcadla velkého člověka.
RockWagram
  18. 2. 2014, 22:02
Zvěstovatel, Poutník a Prorok jsou myslím bez diskuse nejkrásnější díla Chalíla Gibrána. Jeho cit pro lidskost (lépe řečeno pro ideál lidskosti) se čte velmi lehce a věřím, že dokáže zpříjemnit chmurné dny každému čtenáři. Nemohl jsem si nevšimnout té typické východní prozíravosti. Samozřejmě...Gibrán byl Libanonec a křesťan. Kromě křesťanství byl ale zřejmě otevřen i vlivům jiných východních filosofií. Povídka ,,Poznání a nedokonalé poznání'' například nápadně připomíná jeden zenový koán.
Kakaya
  25. 10. 2016, 0:02
Slova Chalíla Džibrána jsou plná hluboké lásky, přátelství.. Jsou plná životní moudrosti získané na základě životních zkušeností.. Jsou to slova útěchy i povzbuzení, uvědomění.. Sbírka Zvěstovatel je další z Džibránových děl, která mě zasáhla hluboko do srdce :). Při čtení řádků básní Chalíla Džibrána se čtenář stává básníkem sám. Džibrán vás prostě vtáhne.. a co je důležité - nepustí. Džibránovy myšlenky jsou nadčasové. Viz například jedny z mých oblíbených podobenství "Hodnoty" , "Jiná moře" či ""Poslední hlídka"...