Milenec z temnot

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Baronet - 2010
ISBN: 978-80-7384-293-2

Baronet (2010) 978-80-7384-293-2 464

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku s odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z upírů je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě polorodou sestru, musí za ni Wrath vzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nezdálo ani v nejdivočejších snech. Úvod cyklu Bratrstvo černé dýky. (Založil/a: zayic)

Magyana
  7. 8. 2015, 9:22
Přečetla jsem první tři díly této série v jednom tahu a už mám trochu představu o tom, co bych chtěla napsat.
V první řadě - VAROVÁNÍ !! NA TUTO SÉRII VZNIKÁ ZÁVISLOST!!
Nejdřív obecně: J.R.Ward umí psát pěkně šťavnatě, to se jí musí nechat.
Co se týče originality, hm... Paní spisovatelka se velmi inspirovala mojí oblíbenou autorkou Sherrilyn Kenyon a její sérií Dark Hunter - podobné prostředí, podobní hrdinové, podobné vlastně všechno. Ale zjišťuji, že mi to už vlastně ani nevadí.

A teď k prvnímu dílu. Uvedení do světa Bratrstva černé dýky se autorce povedlo velmi slušně, hlavní hrdinka Beth mi sedla, jen jsem měla problémy s Wrathem - byl mi prostě hrozně proti srsti. Daleko raději mám poldu Butche a s tím, jak série pokračuje, se vyloupl v super chlapa. Wratha jsem nakonec vzala na milost, i když je mi ze všech Bratrů nejméně sympatický.
Trochu mě štvaly scény o bezduchých a jejich piklení. Chápu, že upíři potřebují nepřátele, ale tihle jsou fakt ubozí.

Ale klidně do toho, tahle série se vám bude líbit.
Jen si vzpomeňte, že jsem vás varovala. Závislost. Pamatujete?
Keatin
  12. 11. 2015, 18:46
Ano, skutečně, vzniká závislost. :) A přesně tohle teď potřebuji, mít před sebou celou sérii a začíst se do jednotlivých příběhů. :) Strašně, ale fakt strašně se mi zamlouvá Wrath a všichni Bratři. Vyloženě jsem se těšila na každou cestu z a do práce, abych zase byla "s nimi". :) už se těším na další díl.
Lucy Sisk
  9. 3. 2015, 19:48
Postavy, které se v knize objevují mají opravdu trefná jména:

- král upírů Wrath vystihuje své jméno dokonale (wrath = hněv)
- upír Rhage má na zádech jako trest tetování démona, do kterého se převtělí kdykoli se neovládá (rage = vztek)
- upír Zsadist býval otrokem, kterého několik staletí mučili i zneužívali, a to zanechalo následky (sadist = sadista)
- upír Phury, který drží celibát (fury = zuřivost, nebo purity = čistota)
- upír Vishous umí předpovídat budoucnost, ale neví, kdy se stane (vicious = zlomyslný)

Všechny tyto postavy jsou součástí tzv. elity upírů Bratrstva černé dýky, která funguje jako hlavní ochrana civilních upírů - normálních upírů - před nemrtvými lidmi tzv. bezdušší. Ne, není to komplikované, to se teprve děje až později. Upíří parta má společné i to, že když přijde na ženy, dokáží být najednou jemní a ne useknu-ti-ruku-pokud-něco-zkusíš. Uf, jaké to překvapení.
LadysR2
  30. 1. 2013, 10:06
Tak tohle byl nářez. A ještě dalších pár dílů plných bitek, akce a upírů a bezduchých. Dal sem x dílů po sobě a vám říkám. Přečtěte si, kdo nečetl!
Alyss Mainwaringová
  11. 11. 2015, 18:36
Naprosto dokonalé! (téměř - 98,9 %)
Sci-fi (tak akorát, ne moc přitažené za vlasy). Nikdy bych nevěřila, že se dá do jedné knihy nacpat (vhodně nakombinovat) tolik skvělých postav, motivů, prostředí a situací. Od upírů přes války prostupující staletí po osobní příběhy plné tragédií a čas od času i těch světlejších míst.
Rámcově autorka asi kdovíjak originální není, přesto dokáže překvapit a pokud se opravdu do čtení pustíte, nebudete se moci odtrhnout :) Jasně, že je tady hlavní hrdinka, u které můžete už na první stránce tušit zajímavé příbuzenstvo, ale přesto není příběh tak jednoduchý, přímočarý a dětinský jako ty ostatní, které jsem četla :)
Doporučuji :)

P.S. Pokud tohle čtete a znáte nějakou podobnou a čtivou knihu/sérii, určitě budu ráda, pokud mi ji doporučíte
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 10:39
Příliš erotiky a sexuálních fatazií na úkor děje a negativně to odnesly i jednotlivé postavy, které tak jsou vykresleny v některých částech života jen nepatrně.
Katniss Lavender
  28. 6. 2015, 15:58
Měla jsem trochu strach, že se z knihy vyklube klasická přeslazená romance a že mne čeká jedno upíří klišé za druhým. Naštěstí jsem se spletla. Upíři tu jsou vykreslení naprosto nově a neokoukaně a hlavní hrdinové už nejsou náctiletí. Pokud máte rádi romány pro ženy s trochou fantasy prvků a umě vykreslených milostných scén, jděte do toho! :-)
Margot
  9. 6. 2011, 7:23
tahle knížka mě fakt dostala. nečekala jsem, že někdo bude psát o tomto tématu tak poutavě a přitom pro dospělý. twilight mi přišel dosti ubohý, ale tohle stojí za to

---------------------

konečně upírská knížka, u které nevyvracím oči, nebo ji nemusím hodit do kouta kvůli naivitě a blbosti, jak je napsaná. Ward píše naprosto božsky, knížka chytne čtenáře takřka hned ze začátku a nepustí. po přečtení si rychle sežeňte pokračování, abstinenční příznaky se projevují hned záhy :-)
Wajny
  13. 1. 2016, 18:24
Příběh je krásně propracovaný, líbí se mi, že se zabývá i ostatními členy Bratrství. Jediné, co mi vadilo, jsou pasáže, kde se píše o "spiknutí" bezduchých, které jsou místy nudné. Co jsem si ihned zamilovala, byl styl psaní - který je krásně květnatý, nepřekypuje nudnými pasážemi a ihned vám vše naservíruje pod nos. Knihu jsem přečetla jedním dechem a ihned jsem se vrhla na další díl. 5*
Dixiee
  30. 9. 2012, 9:45
Přes původní skepticismus jsem zjistila, že to není vůbec špané, ba naopak ono je to docela zábavné a svižné.
Janicza
  16. 8. 2011, 19:26
Jako úvodní kniha série je to perfektní! A jak už padlo, člověk knihu hned po prvních stránkách neodhazuje, notebook z e-bookem nezavírá a nemá sklony odházet od nedočtené kapitoly, ona i první věta je dokonalá: "Darius se rozhlédl po nočním klubu a lhostejně zaznamenal hemžení polonahých těl na tanečním parketu."
Postelové hrátky jsou jenom vítané! A ty hlášky jako: "Ideální materiál pro rande. Upír se společenskými zvyky na úrovni cvičeného šimpanze." - smích a toužebné vzdechy jsou na místě...
Sova
  28. 8. 2011, 12:56
Naprosto úžasná knížka! Miluju tohle téma. Hlavní postava vypadá přesně tak, abych slintala až na vestu! :-D Fakt parádně napsané. Poutavé, napínavé, romantické i drsné... Těším se na každý další díl tak, že bych nejradš stála frontu už u tiskárny!
VeronikaK
  25. 7. 2011, 16:05
Milenec z temtot, paráda, konečně je toto téma napsáno i pro dospělé, konečně jsou hlavní postavy vyspělé a nemají pubertální výjevy, a konečně je tam i nějaký ten sex :) knihu jsem začala číst před 2 dny a momentálně jsem v půlce a blahem si chrochtám :) DOPORUČUJI