Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Komplikace

67%
3 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Komplikace

Podtitul: Pražský thriller


Autor:


Nejnovější vydání:
Paseka - 2013
Počet stránek: 288
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Paseka (2013) 288

Anotace

Sériový vrah, který svým obětem amputuje pravou ruku, je buďto vyšinutý, nebo musí mít pro své morbidní konání velmi dobrý důvod. V Praze, obtěžkané historií, legendami, násilím i přeryvy totalit, se takový důvod najde. Zapomeňte na fráze o matičce stověžaté, na pohlednice z Karlova mostu, na davy turistů. Lee Holloway, hrdina thrilleru Komplikace, je Američan, který se při pátrání po osudech zmizelého bratra v metropoli na Vltavě zaplete do sítí intrik stejně temných jako černá magie. Komunistická tajná policie, nacistická okupační moc i dvorní mágové císaře Rudolfa – ukazuje se, že to vše nějak souvisí s jedinečnými a nebezpečnými hodinami vybavenými horologickou komplikací, díky níž lze měřit čas dopředu i dozadu současně. Isaac Adamson (1971) je autorem čtyřdílné řady s postavou novináře a amatérského detektiva Billyho Chaky odehrávající se v Japonsku (2002–2004) a za román Komplikace byl nominován na Cenu Edgar (2013). Žije v Portlandu, baví se přípravou webové komiksové série StakeOut a nevlastní hodinky. (Založil/a: Rosie5)

(více)  
Isaac Adamson Isaac Adamson
*??.??.1971


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Taťána
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 3. 2014, 18:45
Hodně mi to připomínalo Miloše Urbana a jeho Sedmikostelí. Ale čtivé to rozhodně bylo! A oceňuji, že nějaký Američan takhle dobře zná Prahu a nemyslí si, že Česká republika leží v Rusku...
DejnaDee
20% 20% 20% 20% 20%
  26. 2. 2015, 11:06
Na knihu jse se moc těšila, už proto, že jsem na ni četla celkem pozitivní recenze a hlavně proto, že děj se odehrává v Čechách v Praze. Zajímalo mě jak bude vykreslena Praha a s ní i tajemné legendy a pověsti. Musím se přiznat, že jsem ale zklamaná. Dějové linky byly komplikované mnohdy zbytečné a já se přiznám, že jsem se v nich dost často ztrácela a nějak postrádala jejich smysl. Většina záhad v nich nastíněných zůstane čtenářovi nevysvětlena. Celkový dojem z této knihy je zmatečný, překombinovaný a tak nějak nedodělaný.