Komplikace

Podtitul: Pražský thriller

Paseka - 2013

Paseka (2013) 288

Anotace

Sériový vrah, který svým obětem amputuje pravou ruku, je buďto vyšinutý, nebo musí mít pro své morbidní konání velmi dobrý důvod. V Praze, obtěžkané historií, legendami, násilím i přeryvy totalit, se takový důvod najde. Zapomeňte na fráze o matičce stověžaté, na pohlednice z Karlova mostu, na davy turistů. Lee Holloway, hrdina thrilleru Komplikace, je Američan, který se při pátrání po osudech zmizelého bratra v metropoli na Vltavě zaplete do sítí intrik stejně temných jako černá magie. Komunistická tajná policie, nacistická okupační moc i dvorní mágové císaře Rudolfa – ukazuje se, že to vše nějak souvisí s jedinečnými a nebezpečnými hodinami vybavenými horologickou komplikací, díky níž lze měřit čas dopředu i dozadu současně. Isaac Adamson (1971) je autorem čtyřdílné řady s postavou novináře a amatérského detektiva Billyho Chaky odehrávající se v Japonsku (2002–2004) a za román Komplikace byl nominován na Cenu Edgar (2013). Žije v Portlandu, baví se přípravou webové komiksové série StakeOut a nevlastní hodinky. (Založil/a: Rosie5)

Isaac Adamson Isaac Adamson
*??.??.1971

Taťána
  4. 3. 2014, 18:45
Hodně mi to připomínalo Miloše Urbana a jeho Sedmikostelí. Ale čtivé to rozhodně bylo! A oceňuji, že nějaký Američan takhle dobře zná Prahu a nemyslí si, že Česká republika leží v Rusku...
DejnaDee
  26. 2. 2015, 11:06
Na knihu jse se moc těšila, už proto, že jsem na ni četla celkem pozitivní recenze a hlavně proto, že děj se odehrává v Čechách v Praze. Zajímalo mě jak bude vykreslena Praha a s ní i tajemné legendy a pověsti. Musím se přiznat, že jsem ale zklamaná. Dějové linky byly komplikované mnohdy zbytečné a já se přiznám, že jsem se v nich dost často ztrácela a nějak postrádala jejich smysl. Většina záhad v nich nastíněných zůstane čtenářovi nevysvětlena. Celkový dojem z této knihy je zmatečný, překombinovaný a tak nějak nedodělaný.