Velký rozvod nebe a pekla

Originální název: The Great Divorce

Návrat - 2003
ISBN: 80-7255-079-9

Návrat (2003) 80-7255-079-9 93

Společně s knihami Rady zkušeného ďábla a K jádru křesťanství patří k jeho nejznámějším dílům zabývajícím se křesťanstvím a vysvětlováním jeho základních konceptů. Autor se v ní snaží vysvětlit křesťanské pojetí Očistce, Nebe a Spásy. Ač je méně známá, než jeho fantasy série Letopisy Narnie či sci-fi Kosmická trilogie, mnozí Lewisovi fandové ji považují za jeho nejlepší dílo z oblasti fikce.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: japol)

VaclavB
  22. 1. 2015, 13:16
Alegorické vyprávění o jednom světě po životě - takový Danteho Očistec z poloviny 20. století. Originální, vážně pojaté, zároveň lehce čtivé a přístupné. Někomu (zřejmě většině) se nemusí líbit ten nekompromisní kontrast dobra a zla - spasení a zatracení. Autor přibližuje očistec, ale zároveň ukazuje nekompromisní logikou, že žádný očistec není - že je to buď a nebo - kostky jsou rozdány a dále záleží jen na nás.
bublynka22
  2. 4. 2012, 11:26
Chcete-li číst tuhle knihu, musíte být, (myslím) maximálně otevřeni novým myšlenkám, jak by mohl vypadat posmrtný život. Každopádně je to opravdu dobrá kniha.Nebojte se ji otevřít;)
Anapi
  27. 8. 2014, 13:40
Skvělá alegorie na nebe/peklo/očístec a na to, jak se k věčnému utrpení v pekle nakonec odsoudíme my sami.