Královský klam

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-914-1

Domino (2013) 978-80-7303-914-1 416

Opravdu jste si mysleli, že už byla všechna tudorovská tajemství odhalena? Bývalý agent Cotton Malone se na vlastní kůži přesvědčil, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Původně jen chtěl vzít syna na prázdniny do Dánska, ale nedokázal odmítnout přátelskou službu své bývalé nadřízené: slíbil jí, že s sebou vezme také patnáctiletého kapsáře Iana a na londýnském letišti ho předá policii. Po přistání se z údajných policistů stanou únosci a oba chlapci zmizí. Zoufalý Malone pochopí, že se znovu nedobrovolně zapletl do vysoké zpravodajské hry - tentokrát ovšem nejde jen o geopolitickou moc, ale také o šokující tajemství z tudorovských dob, které by mohlo otřást současnou podobou Británie. Co když skutečně existuje dokument, který by Angličany přinutil opustit Severní Irsko? Co když skutečně lze napadnout legitimitu poslední tudorovské královny Alžběty I.? Odpovědi na tyto otázky zajímají především CIA, která jich hodlá zneužít k vydírání britské vlády. Do čela tajné operace Královský klam je jmenován Blake Antrim, který ovšem při plnění úkolu sleduje i své osobní, ryze sobecké cíle… Zoufalý Malone se tak ve snaze o záchranu života unesených chlapců sám ocitá ve smrtící smyčce, z níž vede jen jediná cesta: zmocnit se klíče k pravdě a zabránit děsivým důsledkům, které by dávné tajemství mělo na současný svět. (Založil/a: TeJoUsHeK)

achilles
  5. 11. 2013, 19:43
Historie Anglie a Tudorovců mě zajímá a tato kniha se toho ujala dostatečně. Zejména mě bavili pasáže z deníku lorda Cecila. Popisy historických míst (Hampton Court, Tower,Nonsuch aj) jsou úchvatné, stejně jako tajemství Elizabeth I.
melilotka
  31. 8. 2015, 21:16
Moje první setkání s Cottonem Malonem. Trochu v tom vidím snahu navázat na Dana Browna, ale je to jen slabší brownovský odvar. Berry často rychle přeskakuje z místa na místo, přišlo mi to trochu chaotické. Zápletka týkající se Alžběty I. byla ale výborná a málokterého autora zavrhuji po první knížce, dám tedy Berrymu i Malonemu ještě šanci :-)
škodnejtapír
  9. 4. 2014, 21:38
Berry je zpět!!! Po slabší Císařově hrobce a možná ještě horší Jeffersonově šifře je Královský klam velmi příjemným překvapením. Osobně ho řadím mezi nejlepší Berryho knihy. Děj není rozptýlen mezi nepřehledné množství postav, takže je plynulejší a celkově se lépe čte. Navíc hlavní zápletka ohledně Alžběty I. patří mezi to nejlepší, co Berry zatím vymyslel a kvalitativně a uvěřitelností se téměř vyrovná zápletkám od Dana Browna. Člověka to hnedka přiměje k tomu, aby anglickou historii prozkoumal minimálně na wikipedii:-) Takže celkově velká spokojenost a snad Berry bude v takto vysoko nastavené laťce pokračovat.