Leviatan se probouzí

Triton - 2013
ISBN: 978-80-7387-701-9

Triton (2013) 978-80-7387-701-9 452

Vítejte v budoucnosti.
Lidstvo osídlilo sluneční soustavu, ale ke hvězdám stále nedosáhne. Rádo ale sahá po násilí a křehká rovnováha mezi pozemskou vládou, revolucionáři z vnějších planet a paranoidními korporacemi se může kdykoliv změnit ve válečné peklo.
Jim Holden těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to stáli, spadne jim do klína tajemství, pro které je kdosi ochoten zabíjet – nemilosrdně a v nepředstavitelném měřítku.
Detektiv Miller hledá mezi miliardami dalších lidí jednu jedinou dívku, která má to štěstí, že její rodiče jsou dost bohatí na to, aby si to mohli dovolit. Když ho stopa zavede k Jimovi Holdenovi a Scopuli, začínají zdánlivě nesouvisející dílky skládanky zapadat do sebe.
Venku v Pásu vládnou odlišná pravidla a jedna malá loď může změnit vesmír.
. (Založil/a: TeJoUsHeK)

James S. A. Corey James S. A. Corey

illy
  12. 5. 2015, 19:43
A já se zase po dlouhé době pustil do sci-fi a díky bohu hnedle narazil na takovou pecku. Crossover space-opery, noir detektivky a příchuť hororu?? To si vážně nechám líbit. Parádně napsané postavy (zvlášť detektiv Miller), našlapaný děj a výborná atmoška. Na své si přijdou jak obézní, brýlatí, čpící potem scifisti - i mužní, svalnatí a čpící feromonem detektivkáři - jako já.
HELLBOY-DB
  22. 2. 2015, 21:24
To jak prolog na pár stranách dokázal knihu neskutečně nastartovat a vzbudit očekávání, se mně následně vymstilo tím, když příběh začal postupně přecházet do pomalé detektivky a trochu větší chvilku trvalo, než se na scéně vyskytly události, které to začaly opět přibližovat skvělému úvodu. Náprava začala nástupem zombie s poměrně rychlým průběhem a u této části bych rozšířením na úkor předchozího pátrání určitě nepohrdl. Odtudi se už naštěstí nic nepokazilo a k finále se pokračovalo ve stopách vydařené space opery a tak mě jen mrzí, že celá kniha se nevyvedla stejně. ===80%
Balu
  18. 3. 2015, 15:50
Prostředí budoucnosti, kde je lidstvo rozptýleno po různých koutech sluneční soustavy a kde spolu různé frakce a mocenské struktury soupeří zrovna tak, jako se tomu dnes děje na Zemi (no, má to blíž k časům studené války, ale i tak), mi velmi učarovalo svou uvěřitelností. Co se příběhu týče, ten se rozbíhá hned od první stránky a člověka nepustí, dokud není na jeho konci. Postavy jsou sympatické a dobře vykreslené. Naprostá spokojenost, určitě půjdu po dalších dílech.
EDIT: Pokud to někomu náhodou uniklo (a zároveň to někoho zajímalo), prozatím část této knihy je zpracovaná do seriálu jménem "The Expanse". Podle toho, co jsem zatím viděl, ta adaptace není špatná ;-)
Taylor
  1. 12. 2014, 11:56
Kniha je velmi, ale velmi dobře napsaná. Prolínání dějů dvou hlavních postav přidává příběhu na napětí. Kniha je vlastně takový mix sci-fi a noir detektivky. Je napsaná tak dobře, že Vám ani nepřijde, že jde o sci-fi. Takže pro všechny fans staré drsné školy a sci-fi ...tohle je kniha pro Vás.:))
MirecSK
  16. 6. 2014, 19:46
V prvom rade je to dobre napísané, svet aj postavy sú vykreslené výborne. Chviľku mi síce trvalo, kým som sa vo svete zorientoval, hlavne v časti s Millerom, na Cerere, ale asi po 30-40 stranách som nemal problém. Striedanie kapitol z pohľadu dvoch hlavných postav fungovalo na výbornú.
Určite si prečítam aj pokračovanie. Knihu odporúčam každému, kto má aspoň trochu rád sci-fi.
finka
  24. 11. 2013, 8:51
Co je na knize originální a nad čím srdce scifisty zaplesá? Rozhodně nad velmi detailními popisy (ach!) působení gravitace. Dozvíme se, že při polovině gé si ještě můžeme vypít kávu – v mikrogravitaci to nejde, co s tělem dělá velké přetížení, proč je uměním pohybovat se a bojovat v nulové gravitaci a jaký je vlastně pobyt ve vakuu.
Leviatan se čte velmi dobře, napětí spolehlivě udržuje střídání kapitol z pohledu Holdena nebo Millera a to většinou v tom nejnapínavějším okamžiku. Je zkrátka vším, na co jsme tak dlouho čekali – směsicí poutavého příběhu, vyladěných technických detailů, silných hlavních hrdinů a patřičně dramatické akce.