Rok pod Jižním křížem

Rok pod Jižním křížem

Podtitul: Na plachetnici kolem světa. Část 2. - Ostrovy Pacifiku a treky na Novém Zélandu

Originální název: Rok pod Jižním křížem
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Krigl - 2013
ISBN: 978-80-86912-75-2

Krigl (2013) 978-80-86912-75-2 162

Před necelými dvěma roky jsme vypluli s plachetnicí IRMA na cestu kolem světa. Svoje zážitky z první etapy , která skončila v Panamě, jsme popsali v knížce „ Odhoď lana“. Před námi nekonečné vody Pacifiku. Poplujte s námi a našimi kamarády Zdeňkem a Martinem na Galapágy a do Francouzské Polynésie. Podělíme se o zážitky z plavby i o poznatky z těchto odlehlých, civilizací stále ještě výrazně nezasažených oblastí. Slunce, zpěv a tanec, modré moře, modré nebe. Milí , pohostinní a snad i šťastní lidé. Polynésii jsme velmi neradi opouštěli, ale blížící s cyklonová sezóna nás hnala dál. Suwarrow, Niue, Tonga . Každý ostrov trochu jiný ale v jednom podobné. Stejně jako v Polynésii životní podmínky podstatně skromnější než v Evropě. Život jednodušší ale hlavně klidnější. Dlouhá plavba z Tonga nás dovedla na Nový Zéland. Můžete s námi procestovat oba hlavní ostrovy. Vychutnat krásu novozélandské přírody - horké prameny, potoky, jezera , řeky a hory. Projít většinu treků z tzv. Great Walks. Ostrovy Pacifiku,zejména Polynésie a Nový Zéland nás doslova nadchly.Už se do těchto míst nevrátíme, ale v myslích nám zůstanou navždy. Ať i Tobě, milý čtenáři přinese tato knížka podobný zážitek nebo ještě lépe impuls k osobnímu poznání. Vyprávění o roku pod Jižním křížem končí. Ale my pod ním ještě zůstáváme. Po skončení cyklonové sezóny poplujeme z Nového Zélandu na Fidži, Vanuatu, Novou Kaledonii a Austrálii do Indonésie. (Založil/a: Eli.)

Jana Honsová Jana Honsová

Otakar Honsa Otakar Honsa