Když nespím

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-904968-3-5

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-904968-3-5 176

Sbírka básní Ireny Topinkové.Intenzivní poetika, bolest i romantika, rozervaná duše. Vášně vztahů mezilidských, vztah k přírodě, konflikty současného světa. Mrazivý dotek psychických problémů. Poesie, které uvěříte. To vše v souznění s působivými ilustracemi.
Nakladatel: Gemini Publishing Prague (Založil/a: Eli.)

Irena Topinková Irena Topinková

Alexander Shonert
  6. 11. 2013, 22:41
Na křtu této knihy v Galerii Jakubská jsem velmi rád doprovázel ukázky skvěle recitované T. Medveckou hrou na housle. Bylo to snadné, texty si samy říkaly o improvizace. Je v nich tolik přesvědčivě podaných myšlenek, některé melancholické básně Vás dojmou, protože se s nimi ztotožníte, alespoň u mne tomu tak bylo. Zároveň se autorka dokázala vyhnout patosu. Kniha je atraktivní i svými četnými ilustracemi, v mé knihovně má místo mezi oblíbenými.
Alexander Shonert
anh
  4. 11. 2013, 22:03
Nádherná knížka poezie, autorka otevřeně popisuje svůj vnitřní svět plný obrazů bolesti i lásky k bližním, hudbě, krajině... Tyto verše se člověka dotknou, protože jsou upřímné.

Rudolf Tomašovič
  4. 11. 2013, 12:57
Chcete poznat, jak lze v poezii výstižně popsat nálady, emoce, myšlenky a city, odkrývat před světem svůj ,,svět duše"? Přečtěte si tuto knihu. Každý z nás, zejména když nemůže spát, myslí na podobné věci, málokdo to dokáže tak věrohodně popsat, jako tato autorka. I když je to někdy smutné - pohladí Vás to. Originální ilustrace zesilují vnímaní textů.
Mám rád poezii. Tato kniha se zařadila mezi mé oblíbené, rád se k ní budu vracet.
JUDr. Rudolf Tomašovič