Originální název: Wieża Jaskółki

Leonardo (2011) 978-80-85951-73-8 455
Leonardo (2010) 978-80-85951-63-9 388
Leonardo (2003) 80-85951-33-9 427
Leonardo (1998) 80-85951-07-X 433

Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání ji život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář…

Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme co se dělo s bandou potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem, jehož jméno jest Bonhart. A setkáváme se se smrtí…

Sledujeme putování Geraltovo a hledání Druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných…
Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni…

A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví… Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí…

janeicka
  10. 12. 2013, 15:12
Opět parádní díl, samá akce a především úžasný styl vyprávění, nestihla jsem se nudit ani vteřinu - musela jsem číst dál a dál :-) Zasmála jsem se u Marigoldových pamětí, ty by měly vyjít samostatně, určitě by byl o ně zájem. Je mi líto, že sága pomalu končí, ale jsem zvědavá, jak to nakonec ještě všechno dopadne...
Keatin
  21. 5. 2013, 11:36
Páni, to byla jízda. :) Neuvěřitelně čtivé, napínavé, plné zvratů a přiznám se, že mnohé z nich jsem netušila, a tak to má být. Zamilovala jsem si Vysigotu, je to čupr stařík a jedna z posledních scén, kde Ciri hrála prim byla velice působivá, viděla jsem ji úplně před sebou, ačkoliv to byla "jen"slova na papíře. Tleskám!!!
zoro2
  29. 7. 2015, 21:51
Neskutečná jízda! Sapkowski ve skvělé formě a čte se jedna báseň. Zatím nejlepší díl série. Navíc se mi líbilo, jak je hlavní děj, ač vyprávěný z různých úhlů pohledu hlavních postav, perfektně sklouben. Už se těším na poslední díl a doufám, že mi tam Ciri s Geraltem nezakukají..
Rames
  1. 2. 2016, 11:02
Vysogota najde poblíž své chatrče zraněné děvče. Zapisuje si do svých poznámek průběh léčení, když je děvče schopno mluvit vypoví mu svůj příběh, ten se prolíná s příběhem který píše trubadúr Marigold do svých pamětí. Do toho všeho ještě sledujeme Yennefer. K pochopení této motanice moc nepomáhá svátek Belleteyn který je magický. Snažila jsem se soustředit a porozumět tomu kouzelnému světu ale jako vždy jsem se nechala unést a užívala jsem si napětí. Za pár let to zkusím znovu a snad porozumím.
........"Prorok Lebeda praví: Potřebného obdaruj almužnou. Ale nedávej chudému celý meloun, dej mu pouze půl melounu, aby chudému samým štěstím nepřeskočilo.".........
LuciusWlk
  16. 8. 2012, 11:42
Opět neuvěřitelně napínavý a čtivý díl ságy o zaklínači. Zaklínač Gerald zde hraje spíše druhé housle a Ciri přebírá štafetu. Autor si opět pohrál se stylem a nenechává tuto ságu zajetým invencím. Věž vlaštovky je vynikající a já se nedočkavě vrhám na závěrečný díl ságy o zaklínači.

---------------------

Všivák
  2. 1. 2014, 21:25
Musím říct, že tahle série je čím tím náročnější na udržení pozornosti. Aby se v tom člověk neztratil. Je to plné flashbacků a vyprávění z všemožných úhlů. Styl psaní se pořád posouvá a vyvíjí. A hlavně, je to pořád megazábavný.
PeťkaW.
  28. 9. 2013, 14:59
Mezi Křestem ohně a Věží vlaštovky jsem měla docela dlouhou prodlevu, takže mi chvilku trvalo, než jsem si upamatovala všechny předešlé události a utřídila si znalosti z předchozích dílů. Sapkowski opět potvrdil, že má úžasný vypravěčský talent. Jeho volba, napsat tento díl převážně v retrospektivě, byla skvělým tahem, který úžasně ságu oživil. Uvítala jsem taky to, že se do popředí konečně dostala Ciri a osudy Geralta ustoupily do pozadí, protože upřednostňování jeho postavy na úkor Lvíčete bylo to, co mi převážně vadilo na předchozích dílech. Slabší čtenáři možná můžou být trochu zmatení z různých skoků v časových rovinách, ale mě tahle hra bavila a užívala jsem si ji. Smekám před spisovatelovým talentem poskládat všechny jednotlivé střípky příběhů různých postav, které se ještě udály v různých časech tak, aby to všechno nejenom dávalo smysl, ale i se dobře četlo a bylo poutavé. Tuším, ač mě poslední díl teprve čeká, že se připojím k dalším, kteří tento díl považují za nejlepší.
Ailees
  25. 7. 2016, 16:56
Se zvyšující se číslovkou na přebalu mám čím dál tím silnější pocit, že hlavní zbraní zaklínačské série jsou především vedlejší postavy – v Křestu ohněm to byli nastejno Milwa, Regis a Cahir, ve Věži vlaštovky pak exceluje Vysogota z Corvia. V celé knize jsem pak prakticky nenašla hluché místo – jednoznačné a totální vítězství :-) Po mírném zklamání z předchozích dílů jsem si oblíbila i Ciri, která konečně získává ten správně temný dojem, v jakým jsem od začátku doufala. A teď vzhůru na poslední díl…
antoniana
  19. 4. 2016, 11:39
Konečně můžu dát vyšší hodnocení, Věž vlaštovky se vážně povedla. Díl je dost vyvážený, dozvíme se co se děje i jinde, přibydou další postavy a jednotlivé linie vyprávění do sebe perfektně zapadají.
ribička
  2. 9. 2010, 15:29
Můj nejoblínenější díl z celé pentalogie. Přidávám se k obdivovatelům pasáže na zmrzlém jezeře. Také mám ráda části s Ciri, v tomto díle jsem dokoce listovala a přeskakovala, abych se dověděla jak to s ní bude dál.
Ciba
  17. 2. 2016, 11:28
Kvalita přetrvává! První třetina Věže Vlaštovky je nářez nedopřávající oddechu, a kdyby autor knihu zkrátil o 100 stran, patřila by asi k nejlepšímu románu ze světa zaklínače. Těch 100 stran navíc však z mého pohledu zabíhá až do přílišných podrobností a v některých částech čtenář trochu tone v literárním medu. Za mě tak čtvrtý díl zůstal těsně za třetím i přes pár dokonale vychytaných scén. Ovšem ty které odradily předchozí řádky, vrátím k tomu prvnímu. Kvalita totiž stále přetrvává!
rahzul
  18. 5. 2016, 12:25
Bravo, pane Sapkowský! Jak zde již bylo mnohokrát řečeno, kniha je napsaná úžasným způsobem. Vyprávění pomocí flashbacků má prostě koule, nikdy nenudí a působí na čtenáře jako droga. Dějové linky se často střídají a perfektně do sebe zapadají či se vzájemně prolínají. Kdo by se přeci jen neorientoval, tak autor velmi často zmiňuje datum, ve kterém se scéna odehrála.
Souhlasím s janeickou, že by se Marigoldovo Padesát let..ehmm pardon..tedy Půl století poesie mělo samostatně vydat. Něco jako fiktivní knihy z Harryho Pottera. Protože takto "nezaujatým" a sobě vlastním způsobem zachycený celý tento nádherný příběh by stálo rozhodně za přečtení.
Příběh nám pomalu vrcholí a tak se logicky i přitvrdilo a krev tentokrát teče proudem. Pár momentů bych vypíchnul a to Geraltovo setkání s prastarým elfem, velice poučná rozmluva krále Thyssena s arcišpiclem Dijkstrou a vůbec celá linie Ciri - od jejího vyprávení poustevníku Vysogotovi až po její cestu krve (trošku Kill Bill, nemyslíte? :) Knize dávám plný počet hodnocení a řadim do oblíbených, rozhodně někam do vyšších pater.
Lúthien Celebrindal
  26. 11. 2014, 9:40
Nezbývá mi než souhlasit, protože tohle byl opravdu dosud nejlepší díl. Vůbec mi nevadilo, že tam byla častěji Ciri než Geralt, protože její příběh byl díky retrospektivnímu vyprávění mnohem napínavější.
ronynka
  28. 10. 2011, 12:09
Asi dalsi nejlepsi cast ze serie. Nejlepsi je konec te knizky. Mam rada, pribeh o Geraltovi. Serial podle me nebyl tak dobry.
VaclavB
  4. 8. 2016, 11:25
Skvělý díl - autor se vrací ke kvalitě druhé a třetí knihy. Události se zrychlují a čte se to velice dobře. Postavy jsou tak plastické, tak uvěřitelné, tak uchopitelné. Ať už si je zamilujete, nebo je nesnášíte, víte, že jsou skvěle napsané. Závěrečný hon je naprostá pecka!
nečik
  17. 10. 2011, 9:08
Věž Vlaštovky a paní jezera jsou jednoznačně nejlepšími díly téhle série. Závěr téhle knihy, kdy Ciri bruslí a zabijí nepřátele je opravdu povedený.
Plue
  28. 2. 2015, 13:41
Zatím nejlepší díl. Děj se konečně pořádně točí kolem Ciri a Geralta! Je to napínavé a vtipné, a naštěstí bez množství politiky :D!
Tamaruška
  4. 1. 2016, 13:43
Obsahuje spoiler spoiler Naprosto bezkonkurenčně nejlepší díl ságy. Skutečně každá strana je napínavá, celá kniha je plná zvratů a je psaná v různých časových liniích, což jí vede k dokonalosti. Ciri zde měla o hodně více prostoru než Geralt, ale to vůbec nebylo na škodu. Velmi se mi líbilo vypravování různých událostí různými lidmi. No a závěr knihy byl prostě fenomenální - Ciri konečně vzala do rukou spravedlnost a všem těm bestiím ukázala, co je vlastně zač. Sapkowski všechny momenty střetnutí Ciri, Bonharta, Kalouse a jeho bandy vylíčil tak, až z toho běhal mráz po zádech. Co se týká Yennefer, vážně jsem myslela, že po ztroskotání drakkaru v Hlubině Sedny zemřela spolu s ostatními. Proto jsem měla velikou radost, když se v závěru knihy ukázalo, že Yen má tuhý kořínek a pořád doufám, že se s Geraltem ještě setkají. Zkrátka - jsem si jistá, že tuhle knížku budu číst ještě spoustakrát s neutuchajícím nadšením a jestli jsem předchozímu dílu dala 90%, tak tenhle si zaslouží minimálně 200% :)
kozel89
  13. 7. 2014, 19:32
Zatím jednoznačně nejlepší díl ságy. Poslední kapitola se scénou na jezeře nemá jedinou chybu. Retrospektivní vyprávění mi sedlo. Celkově je kniha perfektně napsaná a já se těším na poslední díl.
ssassi
  2. 7. 2014, 9:43
věž vlaštovky je pro mě zatím nejlepší díl celé ságy. velmi čtivé, napínavé, musím říct, že se moc těším na poslední díl
maratach
  15. 2. 2012, 11:07
Věž vlaštovky je promyšlené, uzavřené dílo - román, který je na klasickou fantasy nebývale avantgardní - je to koláž mnoha příběhů, složená z proplétajících se událostí podaných z mnoha pohledů mnoha postav. Sapkowski nerozmnožuje stará schémata, ale celou dobu experimentuje - má vynikající cit pro hrdiny, dokáže je změnit dříve, než začnou nudit. Ciri postupně nahrazuje zaklínače Geralta - nyní žene akci vpřed ona.

Na každém kroku čeká smrt a utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí...
Janiska
  19. 5. 2010, 9:31
Souhlasím s Halumou, scéna s bruslemi je opravdu geniální. Můj druhý nejoblíbenější díl ze ságy, hned po Času opovržení. Jinak se mi dost líbí všechny části knihy, kde vystupuje Ciri, jako má nejoblíbenější hrdinka spolu s Regisem. Ovšem taky Dijkstra se zařadil mezi mé oblíbence :-)
darkynka
  7. 10. 2016, 19:28
Další skvělý díl, kterému není co vytknout. Děj má spád a nenechá člověka od knihy odtrhnout. Opět plný počet hvězdiček.
Quinty
  13. 9. 2016, 18:49
Pecka. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Co k ději? Super záporák Bonhart, Visogota byl taky dobrý oživení, ale furt jsem čekala, že tam někdo vykoukne - v těch pasážích - ....V hustých mlhách tonoucí blata, na něž se žádný člověk neodvážil....- prostě jsem čekala, že jednou se to změní, že je vidět někdo mohl, že se někdo odváží, nějakej ne-člověk. Jinak opravdu super, jsem zvědavá jak dopadne Yennefer, co Geralt, tomu fandim. Snad se chudák úplně uzdraví časem.
LaBrume
  6. 10. 2013, 22:47
Věž vlaštovky byla, jak to jen říct, no... výborná!!! Geralt ustoupil do pozadí (což mi vůbec nevadilo, čas od času mě dokázal pěkně namíchnout) a otevřel prostor k rozletu svému Lvíčeti. Ciri se krásně vybarvuje, nad jejími osudy se člověku až tají dech. Sapkowski opět ukazuje, že je mistrným vypravěčem: retrospektiva v Ciriině vyprávění, osudy Geralta a "polévkového společenství", Yennefeřino pátrání po Vilefortzovi,... Nevybavuju si, že bych zaznamenala hluché místo. Jde vidět, že se sága blíží ke konci, něco se vysvětluje, něco zase vůbec, celou knížkou se line příslib něčeho velkého, finálního, co nás snad dostane do kolen v posledním díle.
Speciální bod dávám za scénu na ledě, to se mi až tajil dech.
haluma
  9. 2. 2010, 22:40
Můj nejoblíbenější díl z celé ságy. Scéna na zamrzlém jezeře na bruslích je naprosto geniální...
kyska85
  4. 10. 2014, 19:38
Skvělý díl, na můj vkus sice málo zaklínače a moc Ciri. Podobně jako předchozí díl si kniha drží neuvěřitelné tempo, Bonhartova společnost a geniální finále na zamrzlém jezeře, pořád se něco děje. Pro mě je to jednoznačně nejlepší díl z celé série, nový styl vyprávění oproti předchozím dílům knihu oživil.
Neuroxerus
  17. 1. 2011, 14:48
Tak a dočteno...Další dobrý kousek, akorát mne trochu mrzí, že Geralt je postaven tak trošku do pozadí a hlavní postavou se stává Ciri...Ale i tak byl její příběh zajímavý zvláště tyranie Leo Bonharta a konec Potkanů....Teším se až vyjde poslední díl této ságy...
mrkvič
  11. 11. 2016, 21:44
Tak to byla konečně paráda a po celou dobu měla kniha drive jako nejlepší povídky. Konečně jsem si zamiloval i Ciri a vlastně kterákoliv dějová linie byla zrovna rozjetá, tu jsem hltal stránku za stránkou. A když se přešlo na jinou, neméně zajímavou, užuž jsem si říkal, že se chci vrátit zpět k jiné postavě. No a styl vyprávění se teda panu Sapkowskému povedl neskutečně. Smekám!
chewbacca27
  23. 3. 2013, 11:13
Tento díl je napsaný opravdu dechberoucím retrospektivním způsobem, kde mísí vyprávění různých postav, z různých míst časové osy, až to nakonec vyvrcholí v jednu z nejlepších částí celé ságy. Sapkowski v tomto díle opustil Geralta a spol a odebral se k příběhu o Ciri, což je další důkaz, jak geniálně umí Sapkowski pracovat s postavami.