Třetí pečeť

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3088-5

Mladá fronta (2013) 978-80-204-3088-5 250

V příběhu zasazeném do středověké Anglie po roce 1180 se opět setkáme s některými protagonisty předchozího románu Sedmý hřích se trestá smrtí – vedle Grace je to její manžel Simon de Wallray, rodina Cliffordových a abatyše kláštera Godstow. V jeho okolí dojde k vraždě a další na sebe nenechá dlouho čekat. Smrt půvabné dvorní dámy královny Eleanor připisují všichni zpočátku jejímu milenci. I smrt královského rádce vypadá jako loupežnému přepadení. Ale zločiny se začnou množit a Grace, která se ze své pravomoci ujme vyšetřování, záhy zjistí, že za nimi stojí předivo podlých intrik namířených proti králi. Trvá jí ale nějakou dobu, než odhalí složitou síť motivů několika vražd, které ji dovedou k pachateli, jímž je nositel třetí královské pečeti. Stačí však přijít včas, aby zabránila další vraždě? Hana Parkánová-Whitton žije střídavě nedaleko Oxfordu a v Praze. Založila vlastní literární agenturu, překládá a píše. Je autorkou čtyř autobiograficky laděných próz, mnoha historických románů a detektivek. S manželem Paulem napsali knížku o životě ve Velké Británii a spolupracují též na česko-anglických rozhlasových pořadech. (Založil/a: Katniss Lavender)

Rames
  1. 6. 2016, 9:45
Příběh se hemží výrazy jako: můj pane, majestátně se tyčil, muž neochvějných zásad, jemná bělostná pleť . To má asi evokovat dobu. Líbil se mi doslov autorky kde nám představuje krále Henryho II . To je asi vše co mohu říci pozitivního o této knize.