Labyrintem smrti

Labyrintem smrti Originální název: The Death Maze

Jota - 2010
ISBN: 9788072177394

Jota (2010) 9788072177394 368

Lékařka Adélie řeší vraždu královy milenky

Vykladačka smrti se stal bestselerem, a tak neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií. Dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, a tak jí král Jindřich II. zabránil vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. A tak Adélie znovu dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř...

Od autorky bestseleru Vykladačka smrti. (Založil/a: čtenář007)

Ariana Franklin Ariana Franklin
*25.08.1933 - †27.01.2011

Majdule
  4. 7. 2011, 18:26
I druhý díl série si zachovává vysoký standard. Opět velmi chytrá zápletka (i když pro mě až příliš zkonstruovaná), poutavá atmosféra, zajímavé dobové reálie. Příběh poměrně akcentuje i osobní život Adélie, snad proto se mi líbil tenhle díl malinko míň než první. Ale pořád ční vysoce nad průměrem a stojí za přečtení.
ssassi
  17. 5. 2014, 11:58
ani druhý díl nezklamal. kromě detektivní zápletky se rozvíjí i příběh Adéliina života. knížka je velmi čtivá, nepůsobí nijak uměle, těším se na další pokračování
Josephine
  26. 4. 2016, 8:18
Zápletka knihy je opět poměrně komplikovaná, tentokrát však autorka ubrala na popisování detailů zemřelých - nebo možná proto, že už se netýkaly dětí, nebylo pro mě jejich čtení tolik nepříjemné. Líbily se mi zmínky o vztahu Adélie a Rawleyho - byť zde mohla zas na druhou stranu přidat :)