Biologické hodiny

Biologické hodiny

Podtitul: Tajeství metabolismu, dlouhověkosti a zdraví

Originální název: Biologické hodiny
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Eminent - 2013
ISBN: 978-80-7281-467-1

Eminent (2013) 978-80-7281-467-1 368

Technický pokrok, neustálá touha po ekonomickém růstu a blahobytu a tzv. globalizace pokračují neskutečně rychlým tempem. Nikdy v minulosti přitom nepostihovala některá onemocnění tolik lidí jako v současném světě. Nemoci srdce, obezita, cukrovka, alergie, rakovina i psychické problémy nazývané civilizační se šíří jako epidemie a sužují nejen dospělé, ale i děti. Jeden z účinných receptů, jak jim čelit a prožít dlouhý život bez větších zdravotních komplikací, nenabízejí dokonalé přístroje nebo západní medicína ve své současné podobě, ale prevence spočívající v respektu k přírodě. Jedním z důležitých aspektů zdraví je pravidelnost. Pokud budeme respektovat náš vnitřní časový systém, biologické hodiny, umožní nám to přirozeně a včas reagovat na změny. V této ojedinělé publikaci autor jednoduše a prakticky popisuje základní principy biologických hodin, které platí od počátku vzniku vesmíru a řídí každý náš jedinečný život. Přináší souhrnné a srozumitelné informace, praktický návod a užitečné rady, jak naslouchat tomu, co nám tělo říká, a žít tak v harmonii s přírodními principy. (Založil/a: Katniss Lavender)

Kočka modrá
  2. 4. 2015, 22:49
Kniha mne příjemně překvapila obrovskou uceleností informací, které poskytuje, tím, jak autor precizně zpracoval různé úhly pohledu. Přitom je ale škoda, že některé poznatky nerozebral více, byly pasáže a části, ve kterých počet mých otázek převyšoval odpovědi. Doslova mne inspiroval a ponoukal k tomu, abych si k autorovi, internistovi a ajurvédskému lékaři, došla sama pro odpovědi. Zároveň v knize velmi pěstuje své přesvědčení a své léčebné metody, díky kterým mám dojem, že čtu dílo člověka, ke kterému bych se šla nikoliv "léčit", ale "vyléčit."