Skios

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Paseka - 2013
ISBN: 978-80-7432-333-1

Paseka (2013) 978-80-7432-333-1 200

Na výročním setkání věhlasné Nadace Freda Topplera, jež hostí řecký ostrov Skios, vrcholí přípravy na příjezd hlavního hosta dr. Normana Wilfreda, světové kapacity v oboru scientometrie. Jak se k všeobecnému překvapení ukáže, obávaný dr. Wilfred není žádný suchar, ale pohledný a nadmíru zábavný mladý muž, jehož šarmu zakrátko podlehnou nejen přítomní hosté, ale i půvabná organizátorka Nikki. Na opačném konci ostrova zatím panuje výbušná atmosféra poté, co Nikkiina přítelkyně Georgie nalezne v pronajaté vile, v níž hodlá strávit týden ve společnosti pohledného a zábavného milence, jen zcela dezorientovaného postaršího akademika, po příletu na ostrov nešťastným řízením osudu připraveného o všechny osobní věci s výjimkou textu přednášky o scientometrii… Mistrně zkomponovaná komedie plná přehmatů, komplotů a faux pas z pera známého anglického prozaika a dramatika je horkým kandidátem na titul nejzábavnější knihy roku. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Michael Frayn Michael Frayn
*1933

aubergine
  10. 5. 2016, 17:29
Kniha má na přebalu napsáno, že je to "Ideální humoristický román na pláž či jen tak na víkend." No, nevím. Nezasmála jsem se ani jednou, postavy byly nesympatické, děj předvídatelný a celkově jsem si připadala, jako když jdete do divadla na komedii a vyklube se z toho protahovaná nuda a trapnost. Na další knihu od tohoto autora se nechystám a na pláž si přibalím něco jiného.