Kedrigern a hlas pro Princeznu

Originální název: A Voice for Princess

Polaris - 1993
ISBN: 80-901292-5-0

Polaris (1993) 80-901292-5-0 239

První kniha ze série Kedrigern.

Čarodějnictví už není co bývalo. Kouzla už nejsou tak mocná jako dřív a čarodějnické řemeslo jako takové pozvolna upadá. Ovšem rozhodnutí Cechu čarodějů přijmout do svého středu alchymisty je absolutně tou poslední kapkou do poháru Kedrigernovy trpělivosti.
Kedrigern, mistr magie a odborník na protikouzla, rozezleně opouští zasedání cechu, dává sbohem svým zrádným kolegům a odebírá se do Hor tichého hromu, aby tam trávil život rozjímáním a studiem. Brzy však zjistí, jak osamělý takový život může být - dokonce i když mu společnost dělá oddaný domácí troll Spot.
Co si má stošedesátiletý starý mládenec počít? V horách moc příležitosti ke společenskému životu není. A Kedrigern je rozhodně příliš mladý, než aby pomýšlel zrovna na manželství - samozřejmě podle čarodějnických měřítek. Přesto se náš skromný hrdina rozhodne oženit - a vydává se hledat nevěstu. Je však rozumné, aby si vzal první zakletou princeznu, která na něj promluví? (Založil/a: japol)

Peter.Melon
  14. 5. 2011, 7:15
Fantasy knihu o čaroději Kedrigernovi jsem četl také jako malý kluk a také se mi velmi líbila.Nečetl jsem sice všechny knihy o tomto čaroději,ale určitě by se mi líbily.Tyto knihy jsou zábavné,napínavé a dobře čtivé.Dají se přečíst za celkem krátkou dobu a mají v sobě určité nepopsatelné kouzlo a charisma.Právě díky tomu se mi knihy o čarodějovi Kedrigernovi líbí a mohl bych je číst snad kdykoliv.
VaclavB
  22. 1. 2015, 15:22
Pohádkově milé fantasy. Kedrigern je mi sympatický asi proto, že je to konzervativní bručoun, jako já sám. Jeho střet s cechem a problém "tunelářů" v cechovní pokladně je tak aktuální! Je to krásné, oddychové a laskavě vtipné.
Janiska
  20. 5. 2010, 8:49
Souhlasím se Zelvickou, taky jsem tuto knihu četla dávněji, ale přišla mi vtipná a dobře se četla, možná bych ke Kedrigernovi vrátila ze zvědavosti, jak se mi bude líbit. Četla jsem jen první dva díly, protože v knihovně jsem nikdy nemohla narazit na díly následující :-) a pak mě přestalo bavit na ně čekat.
zelvicka
  10. 4. 2010, 11:41
Kedrigerna jsem četl jako malej a děsně se mi to líbilo. Našim to přišlo jako vhodná četba pro dítě, mně to přišlo vtipný a docela napínavý. Nevím jak by se mi to líbilo teď.
Pindzaros
  26. 12. 2012, 21:04
Knihy o Kedrigernovi si užije snad každý. Knihy jsou to velice čtivé a zábavné. Opravdu vřele doporučuji.
popoles
  12. 4. 2015, 20:01
Autor krásně popisuje kouzelný svět. Příběh nádherný, ale někde předvídatelný. Osobnost Kedrigerna mi moc nesedla a nelíbily se mi situace typu "udělal malé ochranné kouzlo".
Zuzik370
  6. 10. 2013, 16:04
Výborná kniha , prostě ta nejlepší .

Kniha má deset dílů . Vypráví o čaroději jménem Kedrigern , který zažívá spoustu dobrodružství , např. hledá si manželku , jezdí do různých krajů aby mohl pomáhat ostatním (samozřejmě že ne zadarmo).