Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Neolitický těžební a zpracovatelský areál ve Velkých Hamrech I.

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Neolitický těžební a zpracovatelský areál ve Velkých Hamrech I. Originální název: Neolitický těžební a zpracovatelský areál ve Velkých Hamrech I.

Nejnovější vydání:
Nibiru - 2012
ISBN: 978-80-87416-10-5
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nibiru (2012) 978-80-87416-10-5

Archeologický výzkum Pojizeří má tradici sahající hluboko do 19. století. Karlem Buchtelou zde byla rozřešena stratigrafie českých neolitických kultur a jejich vztah k ostatním obdobím pravěku a tedy Josef Vítezslav Šimák spolu s mnoha dalšími na počátku 20. století odstartoval archeologický výzkum pseudokrasu. Zde byly získány jedny z prvních kolekcí mezolitu z Čech a pochází odsud i vůbec první zachycený půdorys mezolitického sídliště (1936). Zde napsal J. Filip své Dějinné počátky Českého ráje, které jsou dodnes vzorem pro obdobné regionální soupisové práce (a pro mnohé oblasti dodnes nedosažených).

Pojizeří je oblast s obrovskou variabilitou přírodního prostředí, za níž nezaostává ani bohatství archeologických nálezů. Ty ale dodnes z velké části postrádají detailní publikace a to značně snižuje jejich vědeckou hodnotu. Právě toto prázdné místo se snaží zaplnit chystaná řada monografií, jejichž první svazek právě držíte v ruce. Našim cílem je co nejdetailnější publikace kompletního materiálu z archeologických výzkumů, které proběhly v posledních 130 letech. Primárně se zaměříme na nově objevené těžební a zpracovatelské lokality v podhůží Jizerských hor, které intenzivně zkoumáme posledních deset let a jejichž stav zpracování postupně takto podrobné publikace umožňuje. Vedle těchto lokalit budeme postupně publikovat všechny velká mezoliítická naleziště Českého ráje a postupně i další velké lokality oblasti. Postupně se tak dočká publikace například Klamorna u Mužského, Čertova ruka, Babí pec či Trutnov - Maškovy zahrady.
Nakladatel: Muzeum Českého ráje Trutnov (Založil/a: Eli.)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace