Po stopách prvních Přemyslovců I.

Po stopách prvních Přemyslovců I.

Podtitul: Zrození státu 872-972

Originální název: Po stopách prvních Přemyslovců I.
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Libri - 2009
ISBN: 978-80-7277-401-2

Libri (2009) 978-80-7277-401-2 272

Vražda Václava III. před 700 lety uzavřela jednu etapu dějin, když po meči v Olomouci zanikl rod vládnoucí po více než 400 let. Od počátků koncem 9. století psali potomci mytického Přemysla dějiny Čech, Moravy, Slezska i okolních zemí. S první panovnickou dynastií českých dějin nás spojuje především prostor, kde žijeme, a místa, po nichž chodíme; právě toto spojení tvoří pevné kořeny naší národní i státní existence. Řada postupně čtenáři představí desítky dodnes důležitých, ale i mnoha již dávno zaniklých objektů – hradišť, dvorců, klášterů i bojišť spjatých s knížaty „kamenného trůnu“, s prvními generacemi Přemyslovců. Popis lokality je vždy zasazen do poznatků archeologie a historie i do dnešní podoby místa. 1. svazek obsáhne léta 872–972, tedy od první historické zmínky o Bořivoji I. po smrt Boleslava I. (Založil/a: CarolineS)