Otcovražda

Podtitul: Severský krimiromán

Víkend - 2013
ISBN: 978-80-7222-907-9

Víkend (2013) 978-80-7222-907-9 352

Neměla jsem sílu na další vzpomínky na otce. Příliš mnohokrát jsem mu už prominula neprominutelné. Tohle jsem musela dokončit. Kvůli mně samé. Kvůli matce. Kvůli mým sourozencům. Než někoho z nich zabije. Děj skandinávského detektivního románu se odehrává ve švédském městečku Skövde u velkých jezer, kde se většina obyvatel mezi sebou zná. Sledujeme prolínání dvou dějových linií, které vnášejí do obvyklého pátrání po pachateli vraždy mysteriózní prvek. První linií jsou deníkové zápisky ženy, která plánuje zabít svého otce. Na tento okamžik čekala už od dětství. Vyrůstala totiž v rodině, kterou její otec fyzicky a psychicky tyranizoval. Druhou linii tvoří vyšetřování vraždy matky dvou dětí, jejíž tělo je nalezeno v jezeře. Brzy se ukáže, že nešlo o náhodnou smrt. Případ vyšetřuje mladá místní inspektorka Anna, která se přitom potýká s nedůvěrou svých nadřízených i s arogantním přístupem policejního komisaře. Případu se snaží přijít na kloub i dvě reportérky z místních médií. Na konci příběhu se obě dějové linie propletou a vyústí v překvapivé finále, jímž není jen rozluštění záhady, ale i další smrt… (Založil/a: alča87)

MMacicekk
  21. 9. 2015, 17:03
Obsahuje spoiler spoiler Zpočátku jsem se ztrácela v postavách, chvíli mi trvalo, než jsem přišla na to, kdo je vlastně vypravěčem. Linie příběhu pátrající po vrahovi mi přišla celkem nudná, detektivové zde byli vykresleni jako tupci, za to novinářky v podstatě vyřešily vraždu. Přišlo mi dost divné, že novinářky si jen tak chodily pro informace na policii, všichni svědci jim ochotně vypovídali. A ten konec? Jak vystřižený ze seriálu Dexter. Průměr.